2023. október 25.
Látványos játékkal folytattuk a bajnokságot
Az ötödik perctől kezdve végig nálunk volt az előny a Kisvárda ellen, s végül fölényes győzelmet arattunk.

A tabellán a forduló előtt hatodik helyezett Kisvárda ellen folytatta a bajnokságot női kézilabdacsapatunk – a cél a százszázalékos mérleg megőrzése volt. Megbízott vezetőedzőnk, Allan Heine már az első perctől kezdve igyekezett megosztani a terheket, változtatott a hétvégi kezdőcsapatán, ezúttal Simon Petra, Hársfalvi Júlia és Kisfaludy Anett is ott volt a pályán. A kezdés a vendégeknek sikerült jobban, 3-1-re vezettek, aztán Sápi Gréta sajnálatos sérülése miatt hosszan állt a játék, és ez elegendő volt számunkra ahhoz, hogy rendezzük sorainkat. Négy gólt lőttünk zsinórban, átvettük a vezetést, és később már vissza se adtuk.

A meccs a huszadik percig ettől függetlenül még szorosan alakult (10-9), főként a kisvárdai kapus, Torda Vanessza védései miatt, de nálunk Bíró Blanka se maradt le nagyon tőle. Emily Bölk viszont még kettejüknél is jobb volt, és nagyon rég vártunk már arra, hogy német átlövőnk a tudásának megfelelő színvonalon teljesítsen. Ezen az estén viszont kimagasló volt, már a szünetig hétszer beköszönt, és szinte rontott lövés nélkül tette mindezt. A játékrész hajrája a vezérletével igazán jól sikerült, már nyolccal is vezettünk, végül pedig plusz hétnél mehettünk pihenőre (21-14).

A fordulás után sem tudott jelentősen javulni a Kisvárda, a mieink pedig egyre felszabadultabban játszottak, gyönyörű gólokat lőttek – s ezek közül is kiemelkedett Angela Malestein hát mögötti találata. Ezzel alakította 33-18-ra az állást, vagyis ekkorra a lényegi kérdések eldőltek. Külön örömöt okozott a szurkolóknak, hogy a mérkőzés utolsó szűk negyed órájában hat magyar játékosunk volt egyszerre a pályán, támadásban csupán a remeklő Emily Bölk, védekezésben pedig Béatrice Edwige játszott ebben a periódusban. Az utolsó szó a kisebb sérüléssel bajlódó Kovács Anettet helyettesítő Papp Dorkáé volt, fiatal balszélsőnké volt a csapat negyvenedik gólja, s így alakult ki a tizenötgólos differencia, amely követően vastaps köszöntötte a lányokat.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
7. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Kisvárda Master Good SE 40-25 (21-14)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. október 25., 18 óra
Játékvezetők: Dáné Rita és Marton Zsófia

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.

Óriási az érdeklődés a Győr elleni idegenbeli bajnokira

Hétfőn estére mintegy száz elérhető voucher maradt - a megvásárolt vouchereket májusban kell belépőre váltani.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.