2023. november 8.
Leblokkoltunk a végén, de nyertünk a hétközi bajnokin
Kilenc góllal is vezetett már női kézilabdacsapatunk, az utolsó percekben viszont izgulni kellett.

Alaposan meghajtotta a hét elején a csapatot megbízott vezetőedzőnk, Allan Heine, és ez meg is látszott a szerdai, Budaörs elleni bajnokin. Noha az első két gólt mi szereztük, illetve Bíró Blanka védései is biztatóak voltak, nem tudtuk elvenni a hazaiak lelkesedését, előbb egyenlítettek, majd zsinórban lőtt három góllal a vezetést is átvették (8-6). Mindkét csapat rohanós kézilabdát játszott, de a visszarendeződésben nagyon fegyelmezetlenek voltunk, a Budaörs többször is könnyedén került helyzetbe, s jobbára ki is használta a lehetőségeit.

Észnél kellett lenni, hogy ne szakadjunk le túlságosan, mert a játékrész közepén nagyjából minden sikerült a hazaiaknak, mi pedig ziccereket is rontottunk (12-8), de elsősorban Klujber Katrin és Dragana Cvijics góljainak köszönhetően gyorsan egyenlítettünk. A vezetést ezzel együtt is csak a huszonnegyedik percben szereztük vissza Emily Bölk átlövésének köszönhetően (15-16), de legalább a hajrá jól sikerült. Kissé úgy tűnt, ellenfelünk belefáradt a maga által diktált tempóba, s bár közel se nyújtotta csapatunk tudása legjavát, a szünetre már ötgólos előnyben mehetett (17-22).

A fordulás után ötről előbb hatra nőtt a különbség, majd 25-20 után néggyel tudtuk még ezt megtoldani, miközben a lőtt gólok számában Cvijics üldözte Klujbert előbbi hétnél, utóbbi kilencnél járt. Fontos lett volna, hogy a plusz kilencből már ne is adjunk le, hogy nyugodtan lehessen tartalékolni azokkal a játékoksokkal, akik sokat voltak pályán, de néhány elszúrt támadás után hármat ledolgozott hátrányából a Budaörs.

Ennek ellenére is jött a frissítés, a játékunk pedig ugyanolyan hullámzó maradt, mint amilyen a meccs korábbi részében is volt: egy-egy jó periódus után teljesen visszaesett a teljesítmény. Ahogyan a meccs utolsó részére is, és az elöl elszórt labdákat nagyon megbüntette a Budaörs – két perccel a vége előtt kettőre zárkózott. Sőt, egyre is visszaért, és húsz másodperccel a vége előtt támadhatott is az egyenlítésért. Megúsztuk, nem született újabb hazai gól, de ezzel együtt is óriási tanulsággal kell szolgálnia az utolsó szűk negyed órának, amelyet hét góllal veszítettünk el.

Folytatás szombaton a Bajnokok Ligájában, jövő szerdán pedig a Győri ETO ellen – nem kérdés, mindkét meccsen jóval többre lesz szükség.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
8. forduló

Moyra-Budaörs Handball – FTC-Rail Cargo Hungaria 36-37 (17-22)
Helyszín: Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand, Budaörs, 900 néző
Időpont: 2023. november 8., 18 óra
Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
Gólszerzők: Szekerczés 6 (3), Uhrin 6, Debreczeni-Klivinyi 4 (1), Hudák 3, Tóth 3, Gorilska 3, Vártok 3, Mlinkó 2, Szabó-Májer 1, Szövérdffy-Szabadfi 1, Gergely-Zsigmond 1, Schneider 1, Szabó 1, Pálos-Bognár 1, ill. Klujber 11, Cvijics 7, Lekics 5, Malestein 4, Márton 3, Bölk 2, Hársfalvi 2, Simon 1, Kovács 1, Böde-Bíró 1.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.