2022. november 11.
Légiósainknak jobban megy az Európa-bajnokságon
Remekeltek külföldi játékosaink az Eb csoportkörében, a Béatrice Edwige-zsel felálló franciák még hibátlanok.

A középdöntős magyar válogatott mellett három nemzeti együttesben szerepel játékosunk az észak-macedón – montenegrói – szlovén közös rendezésű női Európa-bajnokságon, közülük ketten pénteken indítják a második csoportkört. Angela Malestein, Béatrice Edwige és Emily Bölk is jó teljesítményt nyújt csapatával, sőt, előbbi kettőnek a négy közé jutásra is van még esélye.

A francia válogatott az egyike azon alakulatoknak, amely százszázalékosan menetel, négy pontot vitt magával a középdöntőbe. A csoportmérkőzések során beállónknak, Béatrice Edwige-nek védekezésben jutott több szerep, de a románok elleni összecsapáson négyszer is betalált.

A harmadik mérkőzésen éppen a hollandokkal találkoztak, és játszottak kiélezett meccset (26-24). Az azon az összecsapáson vereséget szenvedő Malesteinék csoportmásodikként léptek tovább, jobbszélsőnk tizenhat gólt lőtt a három mérkőzés alatt, ezzel korábbi játékosunkkal, Laura van der Heijdennel együtt csapata legeredményesebbje, és az összetett góllövőlistán is az élmezőnyben van.

Emily Bölk és a német válogatott győzelemmel kezdett a lengyelek ellen, utána viszont kikapott a montenegróiaktól és a spanyoloktól is, vagyis nulla ponttal érkeztek a középdöntőbe. Átlövőnk tizennégyszer villant az Eb első szakaszában, ezzel együttese második leggólerősebb játékosa.

A leírtak alapján a franciák várhatóan az utolsó meccseken is érdekeltek lesznek, a hollandoknak nem nagyon fér bele a hiba Németország, Spanyolország és Montenegró ellen, ha a négybe kerülésen gondolkodnak, a németek pedig reálisan nézve a csoport negyedik helyén zárhatnak.

A középdöntőben ezen csapatok közül Hollandia és Németország lép pályára először, méghozzá épp egymás ellen, pénteken, 18 órától.

Ötven percig meccsben voltunk, de pont nélkül maradtunk

Az első félidőben szinte végig mi vezettünk, és egészen a hajráig reális esélyünk volt a pontszerzésre.

A Fradi-CSM párharc első felvonása következik

Sosem szereztünk még pontot a CSM Bucuresti otthonában – erre a bravúrra törekszünk vasárnap.

Újabb jelentős érvágás, Edwige is megsérült

Női kézilabdacsapatunk olimpiai bajnok beállója súlyosan megsérült, véget ért számára az idény.

„Remélem, hogy ezt kipipáltam, és ilyen több nem lesz!”

A Fradi TV stábja ott volt a súlyos sérülésből felépülő Bíró Blanka visszatérésének pillanatainál – VIDEÓ!

Jegyek a bukaresti mérkőzésünkre

Női kézilabdacsapatunk CSM Bucuresti elleni idegenbeli BL-meccsére a helyszínen lehet belépőt váltani.

Műtéten esett át Kovács Anett

Válogatott jobbszélsőnk súlyos sérülést szenvedett, várhatóan az idény során már nem léphet pályára.

A második félidő már rendben volt a NEKA ellen

Hárman is pályára léptek a sérülésből visszatérő játékosaink közül, de újoncot is avattunk Balatonbogláron.

Balatonbogláron indul újra a klubidény

Az Európa-bajnoki szünet után az újonc NEKA vendégeként folytatja a K&H Ligában női kézilabdacsapatunk.