2024. november 26.
Márton Gréta: Már a nyitómeccset is komolyan kell venni
A válogatott tagjai megérkeztek Debrecenbe, szerdán már a helyszínen edzenek csütörtökön pedig jöhet a rajt.

Célegyenesbe fordult az Európa-bajnoki felkészülés, megérkezett Debrecenbe a magyar női kézilabda-válogatott. Magyarország harmadszor lesz rendezője női kézilabda Eb-nek, és a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke, Ilyés Ferenc elmondta, bízik benne, hogy a tíz, illetve a húsz évvel ezelőtti tornához hasonlóan együttesünk ezúttal is eljut a döntő hétvégéig.

– Ez a Magyar Kézilabda Szövetség által megfogalmazott hivatalos cél is, tehát a legjobb hat közé kerülés – mondta Ilyés Ferenc. – Ennek eléréséhez Debrecenben van nagyon sok dolga a lányoknak, hiszen sikerrel kell megvívni a csoportkört csütörtöktől, majd reményeink szerint a középdöntőben is négy jó meccset játszik a válogatott a Főnix Arénában!

A helyszínen szerdán edz először a válogatott, de miként azt Márton Gréta elárulta, egyre jobban érzik a kezdéssel járó drukkot.

– A múlt hét után jót tett mindenkinek, hogy vasárnap haza mehettünk és hétfőn otthon lehettünk, mindenki töltődhetett, most pedig teljes erőbedobással készülhetünk a kezdésre – mondta a válogatott és a Ferencváros jobbszélsője, Márton Gréta. – Amolyan nulladik napi programként ma volt a fotózás, ez is megadta a hangulatot, szerdán aztán a helyszínen edzünk majd, igaz, azt jobban várjuk, hogy szurkolókkal legyen tele az aréna. Már elég rég, talán már egy évvel ezelőtt elkezdődött a promóció a forgatásokkal, és szerintem ez külön jó volt, hogy nem az utolsó hónapokban ömlött ránk az információ, a rengeget inger, hanem fokozatosan dolgozhattuk fel, hogy hazai Európa-bajnokságon szerepelhetünk majd. Egyelőre még furcsa volt így utazni Debrecenbe, hiszen megszokott útvonal a bajnoki meccsekre, de minden programponttal egyre inkább tudatosul bennünk, hogy mi vár ránk.

Játékosunk azt is elmondta, hogy nem nyomasztja a csapatot a kitűzött cél, hiszen magukkal szemben is ez az elvárás.

– Próbáljuk nem stresszként felfogni, hogy nagyobb a felhajtás, hanem élvezni a részben hazai Eb-t és mindent, ami vele jár. Ha csak az olimpiát nézzük, akkor egyszer már bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk nagy meccseket megnyerni, sikereket elérni, és emiatt is alakult ki a csapaton belül egyfajta kimondatlan elvárás saját magunkkal szemben. Vérszemet kaptunk, és ha esély adódik, akkor szeretnénk azt megragadni. Próbálunk vagányak, bátrak lenni, kihozni magunkból a legtöbbet, és nem az elvárásokkal foglalkozni.

Előzetesen a sorsolásra nem panaszkodhatunk, hiszen a csoportban két nálunk gyengébb riválissal, Törökországgal és Észak-Macedóniával, valamint a papírforma szerint előttünk járó, de az utóbbi időszakban kétszer is legyőzött Svédországgal találkozunk. Az elvárt továbbjutás után a középdöntőben a B és a C-csoport első két helyezettjével mérkőzhetünk még mindig Debrecenben, és e két négyesben is legfeljebb a nemrég felkészülési meccsen egyébként legyőzött Franciaország emelkedik ki.

A játékosok ennyire nem tekintenek előre, sőt, még a törökök elleni rajtot se veszik amolyan bemelegítő feladatnak.

– Véresen komolyan kell venni ezt a mérkőzést is, a próbálkozásra, az összecsiszolódásra az előző két felkészülési találkozó kifejezetten jó volt, és az is kedvező szerintem, hogy ilyen közel volt a rajthoz, mert szinte már ez megadhatta a ritmust. Képet kaptunk magunkról, hogy épp hol tartunk csapatként és egyénileg is, ezt a két meccset tekinthettük rávezetőnek, de a Törökország ellenit már nem. Bízom benne, hogy elkapjuk a ritmust, és jó hangulatban alapozzuk meg a folytatást.

A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport, Debrecen: Svédország, MAGYARORSZÁG, Észak-Macedónia, Törökország
B-csoport, Debrecen: Montenegró, Románia, Szerbia, Csehország
C-csoport, Bázel: Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Portugália
D-csoport, Bázel: Dánia, Svájc, Horvátország, Feröer
E-csoport, Innsbruck: Norvégia, Ausztria, Szlovénia, Szlovákia
F-csoport, Innsbruck: Hollandia, Németország, Izland, Ukrajna
Minden csoport első két helyezettje továbbjut a középdöntőbe.

AZ EURÓPA BAJNOKSÁG A-CSOPORTJÁNAK PROGRAMJA
November 28., csütörtök
18.00: Magyarország–Törökország
20.30: Svédország–Észak-Macedónia
November 30., szombat
18.00: Svédország–Magyarország
20.30: Észak-Macedónia–Törökország
December 2., hétfő
18.00: Észak-Macedónia–Magyarország
20.30: Törökország–Svédország

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT EURÓPA-BAJNOKI KERETE
Kapusok: Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Metz HB – Franciaország), Böde-Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbszélsők: Győri-Lukács Viktória (Győri Audi ETO), Faluvégi Dorottya (Ludwigsburg – Németország)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Papp Nikoletta (SCM Gloria Buzau – Románia)
Irányítók: Vámos Petra (Metz HB – Franciaország), Simon Petra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Nikolett (DVSC SCHAEFFLER)
Beállók: Füzi-Tóvizi Petra (DVSC SCHAEFFLER), Pásztor Noémi (CSM Bucuresti – Románia), Bordás Réka (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Kuczora Csenge (Thüringer HC – Németország), Kácsor Gréta (CS Gloria 2018 BN – Románia), Csíkos Luca (Váci NKSE)
Balszélsők: Szöllősi-Schatzl Nadine (Moyra-Budaörs), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Cikkajánló

Új Toyota autóparkot használhat női kézilabdacsapatunk

Szerdán délután közös sajtóeseményt tartott a Kovács Autóház és az FTC Kézilabda Szakosztály.

Pádár Ildikó bekerült a Hírességek Csarnokába

Kézilabdacsapatunk legendáját elit társaságba választották a szurkolók az MKSZ szavazásán.

Jensen örül a sikernek, de javulást vár a csapattól

Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint a tavaszig jelentősen javulhat még a teljesítmény.

Hetesekkel győztük le a Metzet a döntőben

Női kézilabdacsapatunk izgalmas meccset játszott a Bajnokok Ligája-címvédővel az Europ'A Cup fináléjában.

A hazaiak legyőzésével jutottunk döntőbe Strasbourgban

Női kézilabdacsapatunk a kisebb hullámvölgyek ellenére is magabiztosan győzte le a Pirats Handballt.

Kézilabda szurkolói ankétot tartunk augusztus 27-én

A szokásoknak megfelelően a szezonrajt előtt szurkolóink személyesen kérdezhetnek a csapattal kapcsolatban.

Intenzív edzéseken vagyunk túl a Metz-cel

Női kézilabdacsapatunk két edzésen gyakorolt a BL-győztes Metz-cel, csütörtökön pedig Strasbourgba utazott.

Új helyek váltak elérhetővé a BL-csoportkörre

Elindult a Bajnokok Ligája-csoportkörre szóló bérletértékesítés második szakasza, már minden hely elérhető.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin