2023. március 4.
Második felkészülési meccsén is veszített a válogatott
A lengyelek ellen az első félidőben a támadásainkkal, a másodikban a védekezésünkkel lehettünk elégedettebbek.

A németek ellen elszenvedett vereség után szombaton Lengyelország ellen folytatta a felkészülést a magyar női kézilabda-válogatott. A mérkőzés első gólját Szöllősi-Zácsik Szandra szerezte, de a második támadásából már ellenfelünk is betalált, és ez a dinamika jellemezte nagyjából a teljes játékrészt.

Potyogtak a gólok, egyik oldalon se működött a védekezés, a kapusok legtöbbször kiszolgáltatott helyzetben próbáltak védeni. A szünetig a csapatok közötti legnagyobb különbség két gól volt, de legalább a mi javunkra, sőt, 4-5 után a lengyelek egyszer sem kézilabdázhattak előnyből. Mindkét szövetségi kapitány kereste a megfelelő összetételt, de nem igazán találta, sok volt a ki nem kényszerített hiba itt is, ott is. A pihenőre kialakuló 17-17-es állás egy gólszegényebb meccs végeredménye is lehetett volna – ha a szakvezetők ezen a napon a támadásokat szerették volna hangsúlyosabban gyakorolni, akkor elégedettek lehettek, ellenkező esetben kevésbé…

A második félidő elején aztán rögtön átvették a vezetést a lengyelek, a nyitott védekezésük nagyon nem ízlett a mieinknek, továbbra is rengeteg volt a hiba a játékunkban, és a negyvenedik perc után az egygólos hátrányból kettő, három, majd picit később, a negyvenkilencedik percben négygólos lett. Nem nézett ki jól ez a periódus, és a hajrában is csak felezni tudtuk a különbséget, tovább nem közeledtünk. Az ötvenkettedik percben Janurik Kinga néhány másodperc alatt két ziccert is védett, a második után sajnos nekiesett a kapufának, ezért le kellett őt cserélni – bízunk benne, hogy nem okozott az eset komolyabb sérülést.

Az utolsó percekben sem jött fordulat, s Lengyelország végül 31-29-re győzött – a magyar válogatott két vereséggel zárta a németországi felkészülési tornát, de nemcsak emiatt mondhatjuk, hogy sok munka vár még a csapatra.

KÉZILABDA
NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Lengyelország 29–31 (17–17)
Gólszerzők:
Szöllősi-Zácsik 7, Pásztor 4, Klujber 3 (1), Vámos 3, Schatzl 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Márton 2, Papp 2, Győri-Lukács 2, Kuczora 1, Bordás 1, ill. Olek 6, Nocun 4, Nosek 3, Rosiak 3, Balsam 3, Kobylinska 3, Zimny 2, Górna 2, Tomczyk 2, Noga 2, Michalak 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.