2020. november 29.
Másodszor a svédek voltak jobbak az Eb-főpróbán
Vasárnap jóval többet próbálgatta a csapatot a Danyi-Elek kettős a svédek elleni felkészülési meccsen.

Az Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott a szombati győztes edzőmeccs után vasárnap ismét Svédország legjobbjaival gyakorolt.

A gyakorlás pedig ezúttal is szembetűnő volt, Lakatos Rita és Tóth Eszter szerepelt például végig irányítóban, de a védekezésünkön is változtattunk, egyfajta nyitott rendszert próbálgattunk. 1-1 után a svédek fölényéről szólt a meccs, de az eredmény a játék képéhez képest szoros maradt, három-négy gólnál jobban szerencsére nem szakadtunk le. Az első félidő közepén csaknem kilenc percen át gólképtelen volt Svédország, de sajnos mi is csak kétszer voltunk eredményesek ebben az időszakban. A hajrá is nekünk sikerült azonban jobban, az egyenlítésért is támadhattunk, a szünetre pedig egygólos hátránnyal mehettünk. Csapatunk legjobbja kétségkívül Klujber Katrin volt – a ferencvárosi átlövő négy gólt szerzett a huszadik és a harmincadik perc között, továbbá egy gólpasszt is kiosztott ekkor Faluvégi Dorottyának.

A második játékrészben ugyanakkor már nem tudtuk tartani a lépést a svédekkel, akik valamelyest fokozták a tempót. Nagyon nehezen kerültünk helyzetbe, a számos eladott labdából pedig rendre könnyedén indulhattak a hazaiak, vagy lőhettek gólt üres kapura egész pályáról. A magyar stáb próbálta rendezni a sorokat, de csak időszakosan, néhány perc erejéig javult a játékunk. Az azért jól látszott, hogy nem ezt a meccset akarjuk megnyerni mindenáron, hanem a gyakorlás, az információgyűjtés a cél. Védekezésben alig-alig tudtunk ellenállást kifejteni, az ötvenedik percben már kilenc gól volt a hátrányunk.

A hajrában picit tudtunk kozmetikázni, végül hat góllal kaptunk ki. A magyar válogatott legközelebb az Európa-bajnokságon lép pályára, biztosan nem olyan összetételben, ahogyan a vasárnapi találkozón a legtöbbet láthattunk, és remélhetjük, hogy ennél jóval sikeresebben is zár majd Horvátország ellen.

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Svédország - Magyarország 31-25 (12-11)
Trollhättan, Älvhögsborg Aréna, zárt kapuk mögött.
Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
SVÉDORSZÁG: Ryde – Hagman 3, Lindkvist 3, Strömberg 4, Blohm 3, Roberts 1, Hansson 4.
Csere: Idhén (kapus) 2, Petrén 3 (1), Lundström 2, Rask 1, Gulldén 2, Dano, Thorleifsdóttir, Lagerquist 2, Westberg 1, Andersson. Szövetségi kapitány: Tomas Axnér
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Faluvégi D. 2, Tomori 2, Lakatos 4, Pásztor N., Szöllősi-Zácsik 1, Márton G. 1.
Csere: Szikora (kapus), Klujber 7, Kácsor 1, Helembai 1, Háfra N. 1, Tóth E. 3 (3), Csiszár-Szekeres, Schatzl Nadine 1, Lukács V. 1.
Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 8. p.: 6–2. 11. p.: 6–5. 14. p.: 9–5. 26. p.: 10–9. 37. p.: 17–12. 43. p.: 21–15. 49. p.: 26–18. 54. p.: 29–20. 58. p.: 31–22.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3
MESTERMÉRLEG
Danyi Gábor: – A vereség ellenére sem keseredünk el, idén először próbálhattuk ki mérkőzésen is tegnap és ma a különböző felállásokat, ma a gyengeségeink határozottabban mutatkoztak meg. A svédek gyorsabbak, erősebbek voltak ezúttal. Hétfőn Dániába utazunk, és készülünk tovább az Eb-re.

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.

Óriási az érdeklődés a Győr elleni idegenbeli bajnokira

Hétfőn estére mintegy száz elérhető voucher maradt - a megvásárolt vouchereket májusban kell belépőre váltani.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.