2022. május 2.
Megfogyatkozva utazunk Vácra
Azok léphetnek pályára kedden Vácott, akik már a mérkőzés eredeti időpontjában is klubunk játékosai voltak.

A tizenharmadik fordulóból elhalasztott bajnokival, a Vác otthonában folytatja szereplését az aranyéremért küzdő női kézilabdacsapatunk. Minden bizonnyal a hátralévő bajnokik közül a legnehezebb hatvan perc vár a lányokra, hiszen erősen hiányos kerettel kell megküzdeni a tabella negyedik helyének megtartásáért harcoló váciak ellen. A halasztott meccseknél ugyanis csak azok léphetnek pályára, akik az eredeti időpontban is a klub játékosai voltak – Bíró Blanka és Julia Behnke súlyos sérülése miatt az idény közben kellett igazolnunk, így a már pénteken is kulcsembereket nélkülöző együttesünknek Vácott Béatrice Edwige és Suba Sára se segíthet.

A Vác viszonylag régen, március 19-én játszott legutóbb hazai bajnokit, azóta a négy idegenbeli meccséből hármat megnyert, csak az ETO-tól kapott ki (37-27). A Kisvárda (19-23), a Szombathely (26-37) és a Budaörs (31-34) idegenbeli felülmúlása után biztosan felszabadultan kézilabdázhat majd riválisunk, amelynek várhatóan három pontra lenne szüksége a negyedik hely megőrzéséhez a maradék négy mérkőzésén.

Az előző idényben se volt könnyű dolgunk, még 2020 novemberében csupán négy góllal voltunk jobbak az akkor még Szilágyi Zoltán által irányított csapatnál. A mostani szezonban már Ottó Katalin irányít, a gárda legeredményesebb játékosa pedig a 162 gólnál járó, a heteseket nyolcvan százalékos hatékonysággal értékesítő Kuczora Csenge. A házi góllövőlistán őt Kácsor Gréta (123 gól) és Helembai Fanny (90) követi, de a 83 találatnál járó Hámori Konszuéla játékára is oda kell figyelnünk.

Összességében a legnagyobb nehézséget az okozhatja, hogy az elmúlt hetekben ragyogóan összeálló védekezésünket két nap alatt kellett átszervezni erre az összecsapásra, illetve az, hogy a belső posztokon a sérülések miatt meglehetősen szűk a variációs lehetőség. Akárhogyan is, de nyernünk kell ugyanakkor, hiszen csak így maradhatunk versenyben a bajnoki címért.

Szurkolóink a helyszínen tudnak jegyet váltani kedden, 16:30-tól 1500 forintért.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.

Óriási az érdeklődés a Győr elleni idegenbeli bajnokira

Hétfőn estére mintegy száz elérhető voucher maradt - a megvásárolt vouchereket májusban kell belépőre váltani.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.