2019. szeptember 3.
Megvan a második győzelmünk is!
Az első félidőben még nem védekeztünk jól, a fordulás után azonban összesen hét gólt kapott kézicsapatunk.

Meglehetősen ritkán fordul elő, hogy az ellenfél kapusainak védésénél picit még örülünk is, de Suba Sára kiváló teljesítményének néha még a Fradi-szurkolók is tapsoltak. A kölcsönben az MTK-nál szereplő kapusunk a meccs jelentős részében kiválóan védett, ezzel pedig sokáig szoros eredményen tartotta csapatát – sőt, a tizenhetedik percig még vezettek is a vendégek.

Az Elek Gyula Arénába a hazai szezonnyitóra kilátogató szurkolók jó kedvét ez sem szegte egyébként, a legfiatalabbak élve az arcfestés lehetőségével Fradi feliratokkal és szívecskékkel magukon, az idősebbek pedig hangos kiabálással buzdították a lányokat. Illetve, a három szerencsés, aki elkapta a lelátóra kidobott Fradi-címeres labdát, a szünetben esedékes Dobdle! játékhoz készülődött lelkiekben. Mire erre sor került, már előnyben volt a csapatunk, Klujber Katrin aktivizálta magát leginkább, az első harminc percben hét gólt szerzett, ebből hatot a második negyed órában, és vezérletével 19-15-ös előnnyel mehettünk pihenni. A kapott gólok számával ugyanakkor közel sem lehetett elégedett Elek Gábor – nem igazán működött a visszarendeződésünk, és kevés volt a megállító szabálytalanság.

Amíg a lányok pihentek, három szurkolónk a játéktéren próbálta a felezővonalról eltalálni a kapu tetejére állított hengert, hogy ezzel megszerezze a szponzorunk által felkínált nyereményt, amely ezúttal egy a teljes csapat által dedikált kézilabda volt, de az igencsak biztató kísérletek ellenére egyikük sem járt sikerrel.

A csapatunk azonban a második játékrészben már annál inkább: jóval szigorúbb lett a védekezésünk, illetve Szemerey Zsófi is jól teljesített a kapuban, így ebben a periódusban nagyon kevés gólon tartottuk az MTK-t. A meccs eldőlt, de a játékkedv nem múlt a mieinkben, ezért egyre másra lőtték a gólokat, a szurkolók pedig hálásak voltak a helyenként látványos kézilabdáért, valamint szemet hunytak a néha felbukkanó hibák felett.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA

5. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - MTK 36-22 (19-15)

Budapest, Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Marton, Szabó E.
FTC: Bíró B. – Lukács V. 3, Háfra N. 4, Pásztor 1, Snelder  6, Kovacsics 2, Márton 2. Csere: Szemerey (kapus), Klujber 9 (3), Schatzl Nadine 2, Christensen 1, Klivinyi 1, Mészáros R. 1, Tóth N. 3 (1), Bánfai 1.
Edző: Elek Gábor
MTK: Suba – Dávid-Azari 1, Tóth E. 7 (3), Horváth D., Dakos 3, Gerháth, Fekete 1.
Csere: Győri (kapus), Szabados 1, Pál T. 1, Mihálffy 6, Zsiborás 1, Juhász E., Sziráki, Sallai 1.
Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–6. 19. p.: 10–9. 23. p.: 13–13. 37. p.: 24–16. 46. p.: 28–18. 52. p.: 31–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3

Szombaton, Pécsett folytatódik a kézilabda klubidény

Az olimpiai selejtezők után szombaton a 2023/24-es klubidény utolsó fázisa kezdődik női kéziseink számára.

Stadiontúrán jártak a kézilabdaszurkolóink

Stadiontúra egy kicsit másképp: a kézilabdáért rajongó törzsszurkolóink látogattak el a Groupama Arénába.

Mindkét válogatottunk egy csoportban a házigazdával

Sorsoltak a párizsi olimpia kézilabdatornájára, férfi és női válogatottunk is csoportellenfeleket kapott.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.