2019. július 21.
Megvan! Junior Európa-bajnok Magyarország!
Ismét parádéztunk az első félidőben, a másodikban pedig sokkal jobban figyeltünk, mint az elődöntőben.

Az Oroszország elleni, krimibe illő elődöntő (vezettünk nyolccal, majd percekkel a vége előtt hátrányban is voltunk, de nyertünk) után túl sok meglepetés nem érhetett minket a döntőben, és azt is alighanem mindenki az eszébe véste, hogy a lefújásig egy pillanatra sem érezheti magát nyeregben. Reméltük, hogy e tanulságra Hollandia ellen máris szükség lesz, hiszen ez azt jelenthette, hogy előnyt, méghozzá komoly előnyt építettünk, és szerencsére így is lett.

Szóval, a junior kézilabda Európa-bajnokság fináléjának első félideje megint úgy alakult, ahogyan azt megálmodtuk. Hollandia magasan nyitott védekezéssel kezdett, de ezzel is csak 4-4-ig tudta tartani a lépést, ez után Herczeg Lili védései teljesen leamortizálták a hollandokat. Kapusunk mellett a Fradi-irányító, az egész magyar keret egyik legfiatalabb játékosa, Tóth Niki is fantasztikusan játszott egyébként. A tornán eddig jobbára csereként beszállva tett hozzá folyamatosan, de most kezdőként számított rá Golovin Vlagyimir, ő pedig meghálálta a bizalmat. Gólokat szerzett, álompasszokkal szolgálta ki a társakat, vagy épp hátul labdát lopott – vezére volt az ellenfelétől lépésről lépésre távolodó magyar válogatottnak. A hollandok sokkal többet hibáztak, mint mi, kicsúszott, kipattant a kezükből a labda, illetve pontatlan passzok is akadtak szép számmal, így a szünetre hét gólos vezetéssel mehettük (7-14).

Nekünk kedvezett az is, hogy Hollandia sokkal fáradtabbnak tűnt a játékrész hajrájában, de a második félidőt ennek ellenére is gyengébben kezdtük. Aztán, talán az elődöntős emlékek miatt is, már két-három kapott gól után próbáltunk váltani, s ha még a megoldások nem is jöttek annyira simán, gördülékenyen, mint az első harminc percben, arra már jó volt a plusz koncentráció, hogy megállítottuk a holland felzárkózást. Úgy a negyvenötödik percig élt ellenfelünk lelkesedése, de mert ötnél közelebb egyszer sem ért eddig sem, a hajrára az ereje mellett a hite is elfogyott.

Egész egyszerűen mindig volt valaki a magyar csapatban, aki hozzá tudott tenni, hol Tóth Niki hozta az extrát, hol Vámos Petra, ha meg támadásban nem jött a megoldás, akkor Herczeg Lili dobott be még egy védést. Az utolsó percekben állva ünnepelte a közönség az újabb hazai világversenyen szerzett aranyérmet, s ez így az egy évvel ezelőtti világbajnoki döntőt idézte. Két év alatt másodszor nyerte meg Magyarország az adott évi junior világversenyt, ráadásul mindkétszer hazai pályán, ez pedig biztosan igazán jót tesz a sportággal.

A hosszabb elemzéssel ráérünk még, egyelőre annyi a fontos, hogy a 2018-as junior világbajnokság után 2019-ben a junior kézilabda Európa-bajnokság győztese is: Magyarország!

NŐI JUNIOR KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG

Hollandia - Magyarország 20-27 (7-14)
A magyar gólszerzők: Tóth Nikolett 4, Pál Tamara 4 (3), Arany Rebeka 4, Schatzl Natalie 4, Kuczora Csenge 3, Simon Armilla 2, Vámos Petra 2, Kácsor Gréta 2, Albek Anna 1, Zsiborás Luca 1.

AZ EURÓPA-BAJNOK MAGYAR NŐI JUNIORVÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: HERCZEG Lili (Mosonmagyaróvári KC), SZABÓ Dóra (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők: ARANY Rebeka (DVSC Schaeffler), BÁNFAI Kíra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövő: ALBEK Anna (Graz – Ausztria)
Irányítók: PÁL Tamara (Győri Audi ETO), TÓTH Nikolett (FTC-Rail Cargo Hungaria), KELLERMANN Dóra (Mosonmagyaróvári KC)
Beállók: SIMON Armilla (Érd), ZSIBORÁS Luca (FTC-Rail Cargo Hungaria)
 KÁCSOR Gréta (GVM Europe-Vác), VÁMOS Petra (NEKA), SZILOVICS Fanni (Győri Audi ETO), KUCZORA Csenge (GVM Europe-Vác)
Balszélsők: SCHATZL Natalie (Érd), STRANIGG Zsófia (MTK Budapest)

Az Európa-bajnokság végeredménye (az élmezőny)

1. Magyarország

2. Hollandia

3. Norvégia

4. Oroszország

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.