Tizenhat éve, 2007-ben került edzőként a Fradihoz Elek Gábor. Édesanyja, Elekné Rothermel Anna világbajnok kapus, az FTC négyszeres bajnoka, BEK-döntős, 94-szeres válogatott, kétszeres világválogatott, 1966-tól 1977-ig védett a Ferencvárosban. Édesapja, Elek Gyula a női kézilabdázók első aranykorának legendás edzője, aki csapatával négyszer lett bajnok, négyszer MNK-győztes, egyszer KEK-győztes a Ferencváros színeiben, továbbá egy-egy BEK- és KEK-döntőig is vezette csapatát, nevét 2012 óta viseli az FTC kézilabda arénája.
Elek Gábort tizenöt éve, 2008-ban bízták meg először az FTC felnőtt női csapata irányításával. Ferencvárosi vezetőedzői időszakának mérlege két-két KEK-győzelem és magyar bajnoki cím, valamint három Magyar Kupa-siker, továbbá sok-sok bajnoki és kupa-ezüstérem, illetve egy-egy BL-negyeddöntő és elődöntő. Kubatov Gáborral, az FTC elnökével folytatott személyes beszélgetést követően közös megegyezéssel távozik az idei szezon végeztével.
A klub mindent köszön Elek Gábornak, és további sikereket kíván edzői pályafutásában és magánéletében!
A 77 éves korában elhunyt Szilágyi Gizella kétszeres bajnok és Magyar Kupa-győztes volt a Ferencvárossal.
A négy FTC-játékossal felálló junior női kéziválogatottra Japán és Norvégia vár az U20-as vb-n.
Péntek délelőtt elkészítették a 2026/27-es női kézilabda Bajnokok Ligája csoportbeosztását.
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-Toyota Kovács néven szerepel.
A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.
Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.
Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.