2023. december 4.
Montenegró győzött, két pontot viszünk a középdöntőbe
A magyar női kézilabda-válogatott második helyen jutott tovább a göteborgi középdöntőbe.

A Kamerun elleni 39-20-as győzelemmel Golovin Vlagyimir tanítványai már bebiztosították középdöntős szereplésüket a dán-norvég-svéd közös rendezésű kézilabda-világbajnokságon. A Böde-Bíró Blankát, Márton Grétát, Klujber Katrint, Simon Petrát és Bordás Rékát is felvonultató női kézilabda-válogatott december 4-én, hétfőn Montenegró ellen lépett pályára, ahol a tét a csoportelsőség volt, amely azt jelentette, hogy amely csapat az élen végez, az négy pontot visz magával a középdöntőbe. A Kamerun ellen pihentetett Márton Gréta ezúttal már ott volt a  magyar válogatott keretében.

Montenegró kezdte jobban a találkozót, de Golovin Vlagyimir tanítványai a 10. perc után megtalálták a ritmust, Bíró sorra hozta a védéseket, míg elől sikerült betalálni a montenegrói kapuba. A 17. percben egy nagyszerű támadás után szereztük meg először a vezetést, majd két perccel később már kettővel vezettünk. A félidő vége előtt egy perccel már hárommal is vezettünk, végül a szünetet jelző sípszónál Klujber volt eredményes, így 10-7-es magyar vezetés állt az eredményjelzőn.

A fordulás után magára talált Montenegró, a második félidő nyolcadik percében pedig ismét megszerezték a vezetést (12-11). Egy perccel később Klujber lövése volt pontatlan, míg a montenegróiak betaláltak (13-11). A folytatásban sem jöttek a magyar gólok, míg a pályaválasztó rendre eredményes volt. Tíz perccel a vége előtt úgy nézett ki, hogy sikerül felzárkóznunk, de hiába a magyar időkérés, ellépett Montenegró. Három perccel a vége előtt már hatgólos hátrányban voltunk, így biztossá vált, hogy nem szerezzük meg a csoportelsőséget, és az ezzel járó négy továbbvitt pontot a középdöntőbe.

A magyar női kézilabda-válogatott végül 24-18-as vereséget szenvedett, így csoportmásodikként jutott tovább, és két pontot visz tovább a göteborgi középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Dánia-Norvégia-Svédország)
B-csoport

Montenegró - Magyarország 24-18 (7-10)
Helyszín: Helsingborg Arena
Időpont: 2023. december 4. hétfő, 20.30

Legyőztük az Albát, a következő siker bajnoki címet ér

Az Alba Fehérvár elleni sikerrel eldőlt: ha női kéziseink legyőzik a Vasast, megnyerik a bajnokságot.

Hazai pályán tehetjük meg az utolsó előtti lépést

Szombaton az Alba Fehérvár elleni bajnokival folytatja szereplését női kézilabdacsapatunk.

Egy megvan - magabiztosan nyertünk a NEKA ellen!

Női kézilabdacsapatunk már a szünentben kilenc góllal vezetett, könnyedén hozta el a két pontot.

A közönségkedvenc Nerea Pena nagy bejelentést tett

Korábbi kézilabdázónk elárulta, miért döntött így, és melyik volt a legszebb ferencvárosi emléke – VIDEÓ

Balatonbogláron léphetünk még eggyel közelebb a célhoz

A NEKA elleni meccsel indulhat el a visszaszámlálás – női kézilabdacsapatunk nem hibázhat a bajnokságban.

A kezünkben a sorsunk a véghajrában

Hátralévő négy mérkőzéséből legalább hármat meg kell nyernie női kézilabdacsapatunknak a bajnoki címhez.

Klujber: „Ez a kezünkben van, nem szabad elengednünk!”

Női kézilabdacsapatunk a Győr elleni szűk vereség ellenére is nagy lépést tett a bajnoki cím felé – VIDEÓ!

A hibátlan mérleg oda, de a lépéselőny megmaradt!

Hatalmas küzdelem végén ugyan kikapott együttesünk Győrben, de így is közelebb került a bajnoki címhez.