2023. december 4.
Montenegró győzött, két pontot viszünk a középdöntőbe
A magyar női kézilabda-válogatott második helyen jutott tovább a göteborgi középdöntőbe.

A Kamerun elleni 39-20-as győzelemmel Golovin Vlagyimir tanítványai már bebiztosították középdöntős szereplésüket a dán-norvég-svéd közös rendezésű kézilabda-világbajnokságon. A Böde-Bíró Blankát, Márton Grétát, Klujber Katrint, Simon Petrát és Bordás Rékát is felvonultató női kézilabda-válogatott december 4-én, hétfőn Montenegró ellen lépett pályára, ahol a tét a csoportelsőség volt, amely azt jelentette, hogy amely csapat az élen végez, az négy pontot visz magával a középdöntőbe. A Kamerun ellen pihentetett Márton Gréta ezúttal már ott volt a  magyar válogatott keretében.

Montenegró kezdte jobban a találkozót, de Golovin Vlagyimir tanítványai a 10. perc után megtalálták a ritmust, Bíró sorra hozta a védéseket, míg elől sikerült betalálni a montenegrói kapuba. A 17. percben egy nagyszerű támadás után szereztük meg először a vezetést, majd két perccel később már kettővel vezettünk. A félidő vége előtt egy perccel már hárommal is vezettünk, végül a szünetet jelző sípszónál Klujber volt eredményes, így 10-7-es magyar vezetés állt az eredményjelzőn.

A fordulás után magára talált Montenegró, a második félidő nyolcadik percében pedig ismét megszerezték a vezetést (12-11). Egy perccel később Klujber lövése volt pontatlan, míg a montenegróiak betaláltak (13-11). A folytatásban sem jöttek a magyar gólok, míg a pályaválasztó rendre eredményes volt. Tíz perccel a vége előtt úgy nézett ki, hogy sikerül felzárkóznunk, de hiába a magyar időkérés, ellépett Montenegró. Három perccel a vége előtt már hatgólos hátrányban voltunk, így biztossá vált, hogy nem szerezzük meg a csoportelsőséget, és az ezzel járó négy továbbvitt pontot a középdöntőbe.

A magyar női kézilabda-válogatott végül 24-18-as vereséget szenvedett, így csoportmásodikként jutott tovább, és két pontot visz tovább a göteborgi középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Dánia-Norvégia-Svédország)
B-csoport

Montenegró - Magyarország 24-18 (7-10)
Helyszín: Helsingborg Arena
Időpont: 2023. december 4. hétfő, 20.30

Már a második fordulóban rangadót játszunk

Sorsoltak a kézilabda NB I-ben, kialakult a mérkőzések sorrendje a 2024/2025-ös idényre.

Hazai edzőmeccsel és nemzetközi tornával készülünk

Női kézilabdacsapatunk hiányos kerettel kezdte el a felkészülést a 2024/2025-ös klubidényre.

Nagy dobásra készülnek női kézilabdás igazolásaink

Francia és orosz klasszisokkal megerősítve kezdheti meg a 2024/25-ös idényt női kézilabdacsapatunk - VIDEÓ!

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.