2019. április 12.
Nagyon nehéz, de nem reménytelen a helyzet
Épp az előző mérkőzés adhatja a legtöbb hitet, erőt és bátorságot az oroszországi visszavágó előtt!

Egy héttel ezelőtt azt írtuk, egy nagy, avagy két fél lépésnyire vagyunk az álomtól, most pedig annyiban módosíthatjuk a képletet, hogy már csak fél lépésünk maradt, amelyben egy egészet kellene ugrani. Mert azt elismerhetjük, hogy a helyzetünk jóval nehezebb a Bajnokok Ligája FINAL4-jába jutásért folyó harcban, mint a negyeddöntő odavágója előtt voltunk, de nyugodtan hozzátehetjük azt is, hogy még így sem reménytelen.

Ami miatt vakargathatnánk a fejünket, az például az a tény, miszerint az eddigi öt Rosztov-Don elleni idegenbeli BL-mérkőzésünkön egyszer sem tudtunk győzni, esetleg, hogy a futó szezonban vendégként csupán egyszer értünk el olyan eredmény, amely most üdvözítő lenne (a THC ellen, 32-35), vagy épp az, hogy a rosztoviak idén mindössze egyszer kaptak ki hazai pályán, a Metztől 26-18-ra.

A legtöbb bátorságot, hitet és erőt pedig maga a végül három gólos vereséggel záruló érdi mérkőzés adhatja – mert abban a meccsben igenis maradt tartalék. Elegendő, ha csak a Bíró Blanka védései után rendre az ellenfélhez kerülő kipattanó labdákra, a támadásban vétett technikai hibáinkra, esetleg az oroszok ítélet nélkül hagyott egyértelmű támadó szabálytalanságaira gondolunk. Természetesen nem törvényszerű, hogy ezúttal minden kipattanót mi szedünk össze, az sem, hogy kevesebbet rontunk elöl, de az esély abszolút megvan rá, hogy csodát tegyünk.

Mindenesetre a csapat elszántan készült csütörtökön délelőttig az Elek Gyula Arénában, majd délután útra kelt Oroszországba. Aznap este Moszkváig ért, végül pénteken délben újabb kétórás repülőút után érkezett meg az ország déli felében fekvő, 1.1 millió lakosú Rosztov-na-Donuba. A program szerint lányaink pénteken délután videóznak, majd ezt követően a meccs helyszínén edzenek – minderről az FTC_Kézilabda Instagram-oldalon láthatnak folyamatosan fényképeket.

BAJNOKOK LIGÁJA
Negyeddöntő, visszavágó

Rosztov-Don - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Rosztov-na-Donu, Palace of Sports
Időpont: 2019. április 13. 15 óra (magyar idő szerint)
Játékvezetők: Boris Mandak és Mario Rudinsky (szlovákok) 
TV: Sport 1

Cikkajánló

Alicia Stolle nagy hírrel szolgált a Fradi-drukkereknek

A klubunkkal bajnok német kézilabdázó váratlan választ adott, amikor a visszatéréséről kérdeztük.

Emléktáblát kapott a Fradi örökös bajnok kézilabdázója

Csajbókné Németh Erzsébet tiszteletére a Kertvárosi Olimpikonok Parkjában helyeztek el emléktáblát.

„Azokkal szeretek dolgozni, akik érzik a felelősséget”

Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője őszintén értékelte a Ferencvárosnál töltött első idényét.

Könnyek és nevetés - ilyen volt női kéziseink évzárója!

Dragana Cvijics nem bírta sírás nélkül, de a bakiparádét már ő sem bírta nevetés nélkül - VIDEÓ!

Cvijics-gól és fölényes győzelem zárta az évet

Női kézilabdázóink szezonzáró mérkőzésének utolsó gólját a pályafutását befejező Dragana Cvijics lőtte.

Dragana Cvijics: A Ferencváros a második otthonom marad

Visszavonuló beállónk érzelmesen beszélt a klubról, a pályafutásáról és a jövőbeli terveit is vázolta.

Az idényzáró után a pályára engedjük a szurkolókat

Női kézilabdacsapatunk vasárnap este a Szombathelyi KKA ellen zárja a 2025/2026-os évadot.

Könnyed győzelmet arattunk a NEKA ellen

Női kézilabdacsapatunk a várakozásoknak megfelelő különbséggel nyerte meg a NEKA elleni mérkőzést.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin