2021. február 24.
Néha döcögött a játék, de így is magabiztosan győztünk
A második félidőben kétszer is belealudtunk a meccsbe, de négy gólnál közelebb ekkor se ért az MTK.

Csiszár-Szekeres Klára, Schatzl Nadin és Pásztor Noémi nélkül, de Bíró Blankával és Klujber Katrinnal állt fel női kézilabdacsapatunk az MTK elleni idegenbeli bajnokira. Rég volt olyan hét, mint az előző, hogy nem lépett pályára az együttesünk, de ritmus ennek ellenére sem veszett el. Kellett azért pár perc, mire összeállt a játékunk, főleg a védekezésünk volt csendesebb, de a támadójátékunk már a kezdés után ellensúlyozta a hátul vétett hibákat. 4-4 után sikerült először ellépnünk a hazaiaktól – ekkortájt Emily Bölk szerezte sorban és könnyedén a gólokat, vezérletével a tizedik percben már öttel vezettünk (5-10). A játékrész közepén valamelyest jobbá vált az MTK játéka, akár kettőre is közeledhetett volna, de Janurik Kinga jó ütemben kapta el a fonalat és megállította a felzárkózást. Várható volt, hogy a hajrában jobbak leszünk, elvégre jóval hosszabb a keretünk a hazaiakénál, és szerencsére kellően koncentráltak voltunk ahhoz, hogy növeljük a fórt. A szünetre kialakított nyolcgólos előny abszolút megnyugtató volt, igaz, amikor legutóbb az Elektromos-csarnokban jártunk, plusz hétről jött vissza az MTK.

És ezúttal is kapaszkodott… Nagyon belealudtunk a második félidő elejébe, nyolc percen át nem lőttünk gólt, és csak Janurik Kinga bravúrjainak köszönhettük, hogy négynél nem ért közelebb az MTK. Jött is az időkérés Elek Gábortól, vezetőedzőnk nagyon leteremtette játékosait, visszaküldte Klujber Katrint, Kovacsics Anikót és Márton Grétát és joggal remélte a javulást. Megkapta, de nem jött könnyen – Klujber brusztolt be egy kipattanót, de előtte még elrontottunk egy támadást. Márton Gréta a hetedik lövéséből is betalált (egyszer nem lőtt gólt, de akkor hetest kapott), és gyorsan újra hétre növeltük a különbséget.

Aztán hasonló sebességgel megint négyre engedtük ellenfelünket, vagyis közel sem volt stabil a koncentráció. Fontos pillanatban megint Klujber szerzett gólt nagyjából helyzet nélkül, és mert a következő két találatot is mi szereztük, a meccs során harmadszor is eldőltnek hihettük a két pont sorsát – hét perccel a vége előtt 24-31 állt az eredményjelzőn.

Újabb MTK-fellángolás nem jött, vagyis az utolsó percekben már izgalom nélkül konstatálhattuk, hogy a lefújáskor végül nem lett meg a tízgólos differencia. A két pont azonban így is a miénk!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
13. forduló

MTK Budapest - FTC-Rail Cargo Hungaria 25-34 (12-20)
Népfürdő u., zárt kapuk mögött. V: Bujdosó, Horváth V.
MTK: Suba – Dávid-Azari, Szekerczés 2, Dakos 4, Marincsák 3, Szöllősi-Zácsik 3, Pelczéder 1.
Csere: Győri B. (kapus), Szabados, Pál T. 10 (4), Juhász Eszter 2, Sallai, Sári.
Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: Janurik – Malestein 1 (1), Bölk 6, Stolle 1, Behnke 2, Kovacsics 4, Márton G.  8.
Csere: Bíró B. (kapus), Kisfaludy 1, Klujber 4 (2), Háfra N. 2, Kovács Anett 4, Szucsánszki 1, Ballai B., Tóth N.
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–8. 25. p.: 10–17. 38. p.: 16–20. 51. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir: – Próbáltuk a maximumot kihozni ebből a mérkőzésből, de értelmetlen bejátszások és pontatlanságok miatt ez nem sikerült. Viszont játszottunk egy jót.
Elek Gábor: – Azt kaptam a mérkőzéstől, amire számítottam. Teljesen meglepő módon az utóbbi időben a mi csapatunk nem kapott meccsterhelést, és ezért több hibával játszottunk.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.