Nagy lépést tett Dortmundban egy hete női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé kerülés felé, a visszavágón, az Érd Arénában pedig mindenki úgy készült, hogy ezt a feladatot ki is pipálja az együttes. Ha azonban a hat gólos előny kényelmessé tett volna bárkit is, akkor a heti felkészülés végéhez érve ez az érzés el is illanhatott. Az év elején elindult pechszéria ugyanis még mindig nem ért a végére – Emily Vogel és Orlane Kanor a keretbe se került be, Darja Dmitrijeva csak a padról segíthetett, míg Simon Petránál az elmúlt napok betegsége miatt kellett aggódni. Vagyis meglehetősen tartalékos összetételben kezdtük a mérkőzést, de legalább telt ház és a saját szurkolóink előtt.
Nem sok variációja maradt így Jesper Jensennek, be is dobta a kezdőbe Szeibert Annát, akin azért látszott a megilletődöttség, de egy kis pihenő után, a játékrész közepén megint megvillantotta a tehetségét. Eleinte Laura Glauser vitte ugyanakkor a prímet, nagyon kellett a klasszisa, mert a csapat érezhetően kereste még a ritmusát. A vendégek kerültek előnybe, és ha nem véd két hetest is francia kapusunk, akár azt is félve számolhattuk volna, hogy már a tizedik percre eltűnik az összesítésben félvátnál meglévő hatgólos fór. Így viszont kettőnél nem nőtt nagyobbra a hátrányunk, és úgy tűnt, a ritmus is alakul. A mérkőzés előtt klubunk ügyvezető alelnöke, Nyíri Zoltán által közelgő visszavonulása apropóján köszöntött Szikora Melinda sajnos szintén jól védett, így kevésgólos meccset láthattak a szurkolók. Ez alapvetően nekünk kedvezett, meg az is, hogy Simon Petra a játékrész közepén lendült bele, vezetésével 6-8 után fordítottunk, és bár a szünetig még egyszer előnybe került a Dortmund, döntetlennél mehettünk pihenni.
Az újrakezdés finoman szólva is rosszul sikerült, pillanatok alatt háromgólos hátrányba kerültünk, és nagyon észnél kellett lenni. Időt is kért Jesper Jensen, érezte, hogy meg kell nyugtatni a csapatot, és hasonlóan az első játékrészhez, ezt követően ezúttal is fokozatosan épült a játék. Malestein, Simon támadásban, Glauser pedig a kapuban nyújtott ebben az időszakban kimagaslót, közben pedig a lelátó is egyre jobban élt. 20-20-nál értük utol a Dortmundot, majd még egy rohammal végre sikerült megnyugtató állást kiharcolni. 20-21 után négyszer találtunk be zsinórban, a mérkőzésen hárommal, összesítésben kilenccel vezettünk, miközben az utolsó tíz perc következett már.
Tisztán látszott ugyanakkor, hogy a csapat nemcsak a továbbjutást, hanem a győzelmet is akarja, Simon Petra például olyan elszántan sprintelt ellenfele után labdavesztésnél, mintha csak most kezdődne a párharc. A győzelem végül nem jött össze, ugyanúgy kimaradt az időn túli hetes, mint az első félidő végén, de a továbbjutás ezzel együtt is megvan.
Csapatként, együtt küzdve oldotta meg együttesünk a Dortmund elleni rájátszás mérkőzést, és készülhet a Metz elleni negyeddöntőre - bízhatunk benne, hogy akkor már teljes kerettel harcolhatunk a FINAL4-ért.
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Rájátszás, visszavágó
FTC-Rail Cargo Hungaria –BV Borussia Dortmund (német) 27–27 (12–12)
Érd, 1900 néző. V: Bocaková, Jánosíková (szlovákok).
FTC: Glauser – Malestein 6 (2), Simon P. 9 (1), Tranborg 2, Ingstad 2, Szeibert 1, Hársfalvi 1. Csere: Böde-Bíró (kapus), Klujber 4 (1), Cvijics, Bordás, Márton G. 2. Edző: Jesper Jensen
DORTMUND: Szikora – Vollebregt 4, D. Lassource 4 (1), Grijseels 8 (2), Kamp 1, Nestaker 2, Egeling 2. Csere: A. Olsson 3, Bleckmann 2, Antl, Langer, Berland Husebö, Kusian 1. Edző: Henk Groener
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 13. p.: 4–4. 18. p.: 6–8. 23. p.: 9–8. 27. p.: 11–12. 33. p.: 12–15. 38. p.: 17–19. 43. p.: 21–21. 51. p.: 24–21. 55. p.: 25–23. 58. p.: 25–26.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/3
Továbbjutott: az FTC-Rail Cargo Hungaria 58–52-es összesítéssel
Női kézilabdacsapatunk szombaton 16 órakor fogadja az Érd Arénában a BV Borussia Dortmundot.
Világklasszis kézilabdázónk a mérföldkőről, a testvéri szeretetről és a terveiről is mesélt - EXKLUZÍV RIPORT!
A női kézilabda-válogatott legközelebb a törökökkel és a csehekkel találkozik az EHF Euro Cupban.
Elsősorban azoknak éri meg az elővételes jegyvásárlás, akik ülőhelyről szeretnének szurkolni.
Magabiztosan, de energiatakarékosan 38-26-ra nyerte meg női kézilabdacsapatunk a kozármislenyi bajnokiját.
Női kézilabdacsapatunk sorozata idegenbeli bajnokival, illetve ismét hosszú utazással folytatódik.
Női kézilabdacsapatunk nagy lépést tett Dortmundban a BL-negyeddöntő felé.
Győzött Dortmundban női kézilabdacsapatunk, így kedvező helyzetből várja a Bajnokok Ligája-visszavágót.