2019. július 26.
Nem bírtunk a franciákkal, a bronzért játszhatunk
Az elődöntő jelentős részében csak futottunk Franciaország után, de sajnos hiába, nem sikerült egyenlíteni.

Három meccsen aratott három győzelemmel, vagyis százszázalékos mérleggel jutott az elődöntőbe a Bakuban zajló 15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) a magyar női U17-es kézilabda-válogatott. Ott aztán Franciaország, és kétség kívül az eddigi legnehezebb feladat következett.

Ehhez képest a kezdés nem volt rossz, a nyolcadik percig rendre a mieink szerezték meg a vezetést, 3-2 után azonban zsinórban szerzett négy francia gól jött. Innen még sikerült egyenlítenünk (6-6), de az első félidő utolsó tizenegy percét nagyon elrontottuk, 6-1-re elveszítettük, így mínusz ötnél mehettünk pihenőre.

A második félidőben a válogatottunk iszonyú energiákat fordított a felzárkózásra, amely eleinte nem ment könnyen, kétszer hat gólosra is duzzadt a hátrányunk, aztán a ferencvárosi tehetség, Ballai Borbála három góljának is köszönhetően 17-18-nál egyetlen gólra zárkóztunk. Sajnos nem törte ez meg a franciákat, újítani tudtak és ismét négyre távolodtak. Az utolsó tíz percre is közte négynél (19-23) fordultunk rá, és a hátralévő időben már nem is sikerült csodát tenni.

Végül 26-24-es vereséget szenvedtünk Franciaországtól, így szombaton délelőtt (helyi idő szerint 9:30 órakor) a bronzéremért küzdhetünk majd. Ellenfelünk Svájc lesz, amelyet a csoportmérkőzések során 28-20-ra legyőztünk, s amely az elődöntőben Hollandiától 23-19-re kapott ki.

15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF)
Elődöntő

Magyarország – Franciaország 24-26 (7-12)

A magyar gólszerzők: Kukely Anna 8 (2), Ballai Borbála 4, Csekő Brigitta 4, Mlinkó Zsófia 2, Vajer Blanka 2, Tóth Krisztina 1, Pődör Blanka 1, Török Lilly 1, Rónai Diána 1.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.