2021. január 13.
Nem okozott gondot a Szombathely legyőzése
Bíró Blanka öt hetest védett, a csapat pedig könnyedén nyert a Szombathely ellen a szerdai bajnokin.

A Szombathely ellen, újabb hétközi bajnokival folytatta a szereplést női kézilabdacsapatunk – a cél a bajnokságban és a naptári évben meglévő bajnoki veretlenség megőrzése volt. Illetve, Elek Gábor talán azt is remélte, hogy a csapat koncentrált játékot nyújt, korán eldönti a főbb kérdéseket, és akkor a szombattól induló négymeccses BL-sorozatra is lehet energiát tartalékolni.

Ehhez mindenképp jól jött, hogy már a mérkőzés elején előnybe kerültünk. Klujber Katrin dupláját még kiegyenlítette Marija Agbaba és Wald Kíra, de ezt követően három-négy gólra távolodtunk. Janurik Kinga kiválóan védett, előtte a fal is jól mozgott, és annak ellenére is növelni tudtuk az előnyt, hogy látszólag félgőzzel játszott a csapat. A Szombathely egy-egy fellángolásakor közelebb tudott zárkózni, de többre nem futotta az erejéből – könnyedén játszhattunk, és nyugodtan csordogált a meccs. Vezettünk már nyolccal is az első félidőben, a szünetben pedig hattal álltunk jobban ellenfelünknél (18-12).

Az újrakezdés utáni Háfra Noémi, Klujber Katrin és Pásztor Noémi szállította leginkább a gólokat, s bár első percekben eggyel közelebb értek a vendégek, a harmincnegyedik perc után megállt a támadójátékuk. A gólcsendjükhöz, mondjuk, Bíró Blanka is hozzátett, aki csak a hetesekre szállt be, de így is 4/4-nél állt. A jó védekezések után szinte zavartalanul indulhattunk előre, az erejével elkészülő ellenfelünk nem tudott már komoly ellenállást kifejteni, ziccerek sorát lőhettük, és nem is nagyon hibáztunk.

Hangolódásnak tehát jó volt és a lendületünket is megőriztük - így várhatjuk az Esbjerg elleni szombati Bajnokok Ligája-összecsapást.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
6. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 41-17 (18-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött
Időpont: 2021. január 13., 16 óra
Játékvezetők: Rontó Ádám és Szanyi Péter Gábor
Gólszerzők: Klujber Katrin 6, Háfra Noémi 6, Márton Gréta 5, Angela Malestein 5 (1), Szucsánszki Zita 3, Kovács Anett 3, Emily Bölk 3, Tóth Nikolett 2, Pásztor Noémi 2, Schatzl Nadine 2, Kisfaludy Anett 2, Alicia Stolle 1, Janurik Kinga 1, ill. Wald Kíra 6, Horváth Petra 4, Gorilska Liliia 3, Bandelier Biljana 1, Orbán Adrienn 1, Pődör Rebeka 1, Agbaba Marija 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.