2021. január 13.
Nem okozott gondot a Szombathely legyőzése
Bíró Blanka öt hetest védett, a csapat pedig könnyedén nyert a Szombathely ellen a szerdai bajnokin.

A Szombathely ellen, újabb hétközi bajnokival folytatta a szereplést női kézilabdacsapatunk – a cél a bajnokságban és a naptári évben meglévő bajnoki veretlenség megőrzése volt. Illetve, Elek Gábor talán azt is remélte, hogy a csapat koncentrált játékot nyújt, korán eldönti a főbb kérdéseket, és akkor a szombattól induló négymeccses BL-sorozatra is lehet energiát tartalékolni.

Ehhez mindenképp jól jött, hogy már a mérkőzés elején előnybe kerültünk. Klujber Katrin dupláját még kiegyenlítette Marija Agbaba és Wald Kíra, de ezt követően három-négy gólra távolodtunk. Janurik Kinga kiválóan védett, előtte a fal is jól mozgott, és annak ellenére is növelni tudtuk az előnyt, hogy látszólag félgőzzel játszott a csapat. A Szombathely egy-egy fellángolásakor közelebb tudott zárkózni, de többre nem futotta az erejéből – könnyedén játszhattunk, és nyugodtan csordogált a meccs. Vezettünk már nyolccal is az első félidőben, a szünetben pedig hattal álltunk jobban ellenfelünknél (18-12).

Az újrakezdés utáni Háfra Noémi, Klujber Katrin és Pásztor Noémi szállította leginkább a gólokat, s bár első percekben eggyel közelebb értek a vendégek, a harmincnegyedik perc után megállt a támadójátékuk. A gólcsendjükhöz, mondjuk, Bíró Blanka is hozzátett, aki csak a hetesekre szállt be, de így is 4/4-nél állt. A jó védekezések után szinte zavartalanul indulhattunk előre, az erejével elkészülő ellenfelünk nem tudott már komoly ellenállást kifejteni, ziccerek sorát lőhettük, és nem is nagyon hibáztunk.

Hangolódásnak tehát jó volt és a lendületünket is megőriztük - így várhatjuk az Esbjerg elleni szombati Bajnokok Ligája-összecsapást.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
6. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 41-17 (18-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött
Időpont: 2021. január 13., 16 óra
Játékvezetők: Rontó Ádám és Szanyi Péter Gábor
Gólszerzők: Klujber Katrin 6, Háfra Noémi 6, Márton Gréta 5, Angela Malestein 5 (1), Szucsánszki Zita 3, Kovács Anett 3, Emily Bölk 3, Tóth Nikolett 2, Pásztor Noémi 2, Schatzl Nadine 2, Kisfaludy Anett 2, Alicia Stolle 1, Janurik Kinga 1, ill. Wald Kíra 6, Horváth Petra 4, Gorilska Liliia 3, Bandelier Biljana 1, Orbán Adrienn 1, Pődör Rebeka 1, Agbaba Marija 1.

Cikkajánló

Döntetlennel jutottunk a nyolc közé

Nagyon megszenvedett Japánnal a magyar női kézilabda-válogatott, de felállt hatgólos hátrányból.

Kulcsfontosságú győzelem Románia ellen

Újabb lépést tett a legjobb nyolc felé a női kézilabda-válogatott a világbajnokságon.

Tavasszal dől el minden – jegyek a BL-meccsekre

Váltson belépőt már most! Három hazai csoportmérkőzést játszik még az idényben női kézilabdacsapatunk.

Kimászott a gödörből és nyert Svájc ellen a válogatott

Legyőzte Svájcot, vagyis hibátlan mérleggel jutott a magyar női kézilabda-válogatott a középdöntőbe.

Az Irán elleni könnyed siker után "kezdődhet" a vb

A magyar női kézilabda-válogatott érvényesítette a papírformát a nála jóval alacsonyabb szintű rivális ellen.

Kilenc gólos siker a vb-nyitányon

Döcögős start után Márton Gréta hét góljával győzte le Szenegált a női kéziválogatott a világbajnokságon.

Műtéten esett át Laura Glauser

Női kézilabdacsapatunk kapusa sokkal jobban érzi magát a beavatkozás után, és alig várja a visszatérést.

Tizenegy Fradi-játékos a szerdán kezdődő vb-n

A ferencvárosi játékosok miatt is érdemes követni a december közepéig tartó női kézilabda-világbajnokságot.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin