2020. február 19.
Német válogatott átlövőkkel erősítünk
Az elmúlt két év legjobb német játékosa, valamint a 2018-as Európa-bajnokság legjobb jobbátlövője is aláírt!

A 2020/2021-es szezontól kezdve a Ferencváros női kézilabdacsapatát erősíti az egyaránt ötvenötszörös német válogatott Alicia Stolle és Emily Bölk!

Stolle 23 éves, 182 centi magas, balkezes jobbátlövő, a pályafutását az Ahlener SG-ben kezdte, 2011 és 2014 között a Borussia Dortmund együttesét erősítette, majd négy éven át a Blomberg-Lippe kézilabdázója volt, mielőtt 2018-ban a Thüringerhez igazolt. 20 évesen, 2016 októberében mutatkozott be a német válogatottban, azóta pedig állandó tagja a nemzeti csapatnak. A 2018-as Európa-bajnokságon, noha Németország csak tizedikként zárt, Stollét beválasztották a torna álomcsapatába. A Bajnokok Ligája 2018/2019-es idényében 37 gólt szerzett, míg a 2019-es világbajnokságon huszonhatszor talált az ellenfelek kapujába.

Bölk 21 esztendős, ugyancsak 182 centi magas, jobbkezes balátlövő. A Buxtehuderben nevelkedett, 2012-től egy éven át a Viborg akadémiáján pallérozódott, de ezt leszámítva 2002 és 2018 között szülővárosa csapatában, a Buxtehuder SV-ben szerepelt. 2018-tól a Thüringer játékosa, a német válogatottnak pedig 2016-tól kezdve a tagja. A Német Kézilabda-szövetség 2018-ban, majd 2019-ben is az év kézilabdázójának választotta leendő játékosunkat. Bölk az előző BL-kiírásban negyvenhat gólt szerzett, a 2019-es világbajnokságon pedig 37 találattal csapata legeredményesebb játékosa volt.

„Két fiatal, de már a nemzetközi színtéren is tapasztalt átlövővel erősítjük meg csapatunkat Alicia Stolle és Emily Bölk személyében – mondta Bognár László, a kézilabda szakosztályunk ügyvezető igazgatója. – Jól mutatja mindkettejük képességét, hogy jó néhány top klub próbálta átigazolni őket, büszkék lehetünk rá, hogy elnyerte a tetszésüket az a jövőkép, amelyet eléjük vázoltunk. Kettejükkel és a már meglévő játékosainkkal a következő idénytől a belső posztokon nő a variációs lehetőségeink száma, s ez megteremti az előrelépés lehetőségét.”

Mindkét átlövő egyaránt kétéves szerződést írt alá.

Fotó: Marco Wolf / DHB

Cikkajánló

Néhány százalékot lehet javulni még

Női kézilabdacsapatunk szombaton 18 órától vívja a Metz elleni visszavágót, amelyet döntetlenről kezd.

Ingstad: „Nagy élmény lenne elcsendesíteni a csarnokot”

A BL-negyeddöntő első felvonásán öt gólt szerző beállónkat kérdeztük női kéziseink metzi visszavágója előtt.

Böde-Bíró: „Nyitva maradt a párharc végkimenetele!”

A Metz ellen több nagy bravúrt is bemutató kapusunk büszke csapata teljesítményére - VIDEÓ!

Elképesztő küzdelem és döntetlen az első meccsen

Női kézilabdacsapatunk fordulatos mérkőzés után, a végén egyenlítve harcolt ki döntetlent a Metz ellen.

Két magyarral érkezik a Metz az Érd Arénába

Női kézilabdacsapatunk negyeddöntős ellenfele az előző két idényben bejutott a Bajnokok Ligája FINAL4-ba.

Kiesés párharcot még nem vesztettünk a Metz ellen

A 2023-as Bajnokok Ligája-negyed- és a 2011-es KEK-elődöntő is szép emlék női kézilabdacsapatunknak.

Teljes gőzzel előre: jön a Metz elleni oda-visszavágó

Női kézilabdacsapatunk a szerdai bajnokit kipipálta, majd belecsapott a közvetlen felkészülésbe.

Negyedóra után állt össze a játék a Vasas ellen

Női kézilabdacsapatunk a válogatottszünet utáni első bajnokit tizenegy góllal nyerte meg.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin