2019. július 16.
Norvégia is kipipálva!
Karnyújtásnyira került az elődöntő a magyar válogatott számára, pedig nehezen indult a norvégok elleni meccs.

Noha a magyar-norvég mérkőzés első gólját a mieink szerezték, és 3-2-ig őrizték is az előnyt, mégis azt érezhettük, hogy rosszul kezdtük a junior Európa-bajnokság középdöntőjét. A magabiztos csoportgyőzelem után Norvégia ellen már igazi csatára volt egyébként kilátás – olyanra, amellyel egyszerre a legjobb négybe kerülés is karnyújtásnyira kerülhetett a győztes számára.

Szóval, nem kezdtük jól az összecsapást, mert 3-2 után a kelleténél jóval többet hibáztunk, főként a ziccerek értékesítésébe csúszott bántóan sok hiba (a mérkőzés első félidejét az Elek Gyula Arénában a szurkolókkal közösen néző Schatzl Nadine épp húga, Natalie rontásai miatt bosszankodhatott…), így aztán a norvégok kerültek lépéselőnybe. 5-9-nél a tizennegyedik percben már igazán vakargathattuk a fejünket, de szerencsére Golovin Vlagyimirnek volt jó tanácsa a lányok számára, és időkérésnél át is tudta adni a gondolatait. Ettől egyszerre megváltozott a játék képe, nagyot javult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is, és a szünetre már plusz néggyel mehettünk.

A második játékrész első tíz perce hasonlóan zajlott, mint az első félidőé, előbb mi szereztünk gólt, majd inkább Norvégia közeledett, de szerencsére a folytatás is másolta a jó fél órával korábban látott periódust. 18-16-ről 6-2-es sorozatot produkáltak a magyar lányok, ennek köszönhetően pedig a hajrára már viszonylagos nyugalomban fordulhattunk, a kiépített öt, hat, hétgólos előny elégnek tűnt a győzelemhez.

Elég is lett, ráadásul azt is leírhatjuk, hogy összességében magabiztos magyar siker született, amelyet a kiválóan védő Szabó Dóra alapozott meg. Ezzel pedig az is biztossá vált, hogy amennyiben nem kap ki Magyarország szerdán Romániától, akkor csoportelsőként jut az elődöntőbe.

NŐI KÉZILABDA JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG

Magyarország - Norvégia 28-24 (16-12)

A magyar gólszerzők: Kuczora Csenge 6, Albek Anna 4, Vámos Petra 4, Bánfai Kíra 3, Schatzl Natalie 3, Tóth Nikolett 2, Simon Armilla 2, Kellermann Dóra 2, Stranigg Zsófia 1, Kácsor Gréta 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.