2020. március 10.
Nyertek a fiataljaink, szűkült az élmezőny
Folytatta parádés szereplését a felnőtt NB I/B-ben a Ferencváros U19-es női kézilabdacsapata.

A tavaly a felnőtt NB II-ben bajnoki címet szerző ificsapatunk szezon előtt a másodosztályban való bent maradást tűzte ki célul, ehhez képes azonban a Simics Judit edzette társaság stabilan őrzi a pozícióját a középmezőny elején. Mindezt úgy, hogy a sérülések miatt alig-alig található a keretben olyan játékos, akinek akár már az NB I-ben is van tapasztalata, szóval igazán megsüvegelendő a fiatalok teljesítménye.

Az elmúlt hétvégén például a Kovács Attila által irányított Tempo KSE-t sikerült legyőzni, még ha nem is gördülékeny, látványos kézilabdával, de – ahogy a szakemberek rendre fogalmaznak ilyenkor – a gyengébb játékkal kiharcolt győzelmek a legértékesebbek.

Történt, hogy a mieink jól kezdtek, nyolc perc játék után Ludvig Krisztina három góljának is köszönhetően már 5-1-re vezettek. A következő tíz percben kiegyenlítettebbé vált a párharc, s bár egyszer, a huszonharmadik percben ötgólosra is nőtt az előnyünk, a második félidő második percében egyre zárkózott a Tempo. Egyenlíteni azonban nem tudtak a hazaiak egészen az ötvennegyedik percig, amikor 22-22-re módosult az állás. Tarthattunk tőle, hogy ettől megroppan majd a Fradi, de nem ez történt: a hátralévő hat percben már csak mi szereztünk gólt, kettőt egészen pontosan, így nagyot küzdve végül 24-22-re behúztuk az összecsapást.

Érdekesség hogy a meccs utolsó húsz percében mindössze tíz gólt szerzett a két csapat együttesen, vagyis a kapusteljesítmény mindkét oldalon ragyogó volt, a mieinknél Hadfi Gréta nyújtotta a csapatból a legjobb produkciót. Ezzel a sikerrel már tizennyolc pontja van ificsapatunknak, és hat fordulóval a vége előtt tizenkét pont az előnye a kiesést jelentő helyeken álló Balmazújváros és Tempo KSE előtt, míg hárommal van csak lemaradva a harmadik helyen tanyázó Kispesttől. A mögöttünk hagyott forduló egyébként szép számmal hozott meglepetéseket: az eddig száz százalékos Eszterházy SC a kiesés elől menekülő Dunakeszitől (33-30), a második Pénzügyőr a Hajdúnánástól (23-21), a harmadik Kispest pedig az Orosházától kapott ki (40-29).

NŐI NB I/B
Keleti csoport

Tempo KSE - FTC-Rail Cargo Hungaria 22-24 (13-16)
A Ferencváros gólszerzői: Ludvig Krisztina 5, Ferenczy Diána 4, Ballai Borbála 4 (1), Zsembery Viktória 4, Bánfai Virág 2, Kovalcsik Jázmin 2, Simon Petra 1, Solt Anna 1, Ballai Anna 1.
Részletes jegyzőkönyv ITT,
A tabella pedig ITT érhető el.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.