Kevesebb, mint egy hónap van már csak hátra női kézilabdázóink pihenőjéből (kivétel ez alól Tóth Nikolett és Bánfai Kíra – ők most is gőzerővel készülnek az U19-es Európa-bajnokságra), hiszen a tervek szerint július 11-én kezdetét veszi a 2019/2020-as idényre való felkészülés. Az első két napon még „csak” felmérések szerepelnek a programban, július 15-től azonban beindul a munka. Illetve, úgy pontos a megfogalmazás, hogy a közös munka, elvégre játékosaink egyénileg kidolgozott program alapján edzenek ezekben a hetekben is, az FTC_Kezilabda Instagram-oldalon is látható volt, amint például Bíró Blanka, Lukács Viktória vagy Klivinyi Kinga a nyaralása közben is végzi a feladatokat. Érdemes jó előre felvésni a naptárakba, hogy július 16-án, kedden nyílt edzésre és szurkolói ankétra várunk minden kedves érdeklődőt – ezen a napon lesz lehetőség először kiváltani és megújítani a szezonbérleteket is (részletek hamarosan!).
A közös munka először egy hétig tart majd, július 22-től ugyanis a magyar válogatott tagjai keretösszetartáson vesznek részt. A harmadik hetet balatonboglári edzőtáborban tölti csapatunk, és itt kerül sor az első felkészülési mérkőzésekre is. Edzőmeccsből egyébként nyolcat tervezett a programba Elek Gábor vezetőedző – gyakorolunk többek között a svájci ezüstérmes Zug, a horvát bajnok Podravka Vegeta és a román aranyérmes Valcea csapatával is.
Az 2019/2020-as szezon a tervek szerint 2019. augusztus 31-én kezdődik.
A pontos menetrend az alábbiakban érhető el (a kezdési időpontok egyelőre nem ismertek):
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.
Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.
Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.
Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.
Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.
Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.
Az évad vége után megnéztük azt is, hogy ki töltötte a legtöbb időt a pályán és ki lőtte a legtöbb gólt.
A klubunkkal bajnok német kézilabdázó váratlan választ adott, amikor a visszatéréséről kérdeztük.