2020. december 6.
Óriási fordulat az Eb-n: kiütöttük a szerbeket
A magyar válogatott ragyogóan játszott és tökéletesen kihasználta ellenfele minden hibáját.

Az egyik csapat óriási pofon után, a másik extra bravúrt követően, de bizonyosan fáradtan és ráadásul legnagyobb vezére nélkül – ilyen előjelekkel várhatta a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokság második összecsapását.

A mieink a horvátoktól elszenvedett vereség után még pénteken este összeültek, hogy átbeszéljék a történteket, és talán ennek is volt köze ahhoz, hogy a csapat egészen másképp nézett ki vasárnap délután, mint két nappal korábban. A szerbeknél is akadt probléma – egyrészt pozitív koronavírus-teszt miatt a péntekre kiírt hollandok elleni találkozót csak szombaton este játszhatták le, másrészt elveszítették a súlyos sérülést szenvedő Andrea Lekicset –, de közben a világbajnoki címvédő elleni elképesztő fordítás (mínusz hétről nyertek) hatalmas lelki pluszt jelenthetett nekik.

Az előzmények után fontosnak tűnt a meccs eleje, hogy a játékosaink megtépázott önbizalma ne törjön még apróbb darabokra. Ezért a legtöbbet Szöllősi-Zácsik Szandra és Bíró Blanka tett: utóbbi ziccert és hetest fogott a tegnap Hollandia ellen tízig jutó Katarina Krpez Slezákon, tartást adott az egyébként egészen jónak tűnő védekezésünknek, előbbi pedig szórta a gólokat. Az első tíz találatunkból ötöt vállalt magára Zácsik, rajta kívül a szélsőink villogtak még, és ez, valamint a pattogós, kemény védekezésünk elegendő volt ahhoz, hogy magabiztosan őrizzük a vezetésünket. 5-2 után még egyenlített ellenfelünk (5-5), illetve a szövetségi kapitánya 10-6-nál megpróbálta időkéréssel megtörni a lendületünket, de nem sokat ért el vele: 20-11-re vezettünk harminc perc játék után!

Nem kényelmesedhettünk el a biztos vezetés tudatában sem, hiszen láthattuk, hogy Szerbia képes volt felállni a padlóról a Hollandok ellen is, de szerencsére ennek nyoma sem volt a második félidőben. Szöllősi-Zácsik Szandra és Bíró Blanka ott folytatta, ahol abbahagyta, illetve a védekezésünk kiválóan működött a szerbek hét a hat elleni játékával szemben – folyamatosan lőttük a gólokat az üresen tátongó kapuba.

Abban talán reménykedhettünk a mérkőzés előtt, hogy feljavul a játékunk és valahogy legyűrjük Szerbiát, de arra aligha gondolt bárki is, hogy a második félidő derekán tizenhat góllal vezetünk majd (35-19).

A hajrában a legjobbjainknak pihenőt adott a Danyi-Elek szövetségi kapitányi páros, így valamelyest csökkent a különbség, de a kiütés így sem maradt el! Végül tizenkét góllal nyert a magyar válogatott és megszerezte első pontjait az Európa-bajnokságon.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT (KOLDING)
SZERBIA–MAGYARORSZÁG 26–38 (11–20)

Kolding, zárt kapuk mögött. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
MAGYARORSZÁG:
Bíró B. 1 – Lukács V. 6, Klujber 3 (2), Kovacsics 4, Tóvizi, Szöllősi-Zácsik 10, Schatzl Nadine 5.
Csere:
szikora (kapus), Tomori, Lakatos R. 1, Helembai F., Háfra N. 4, Faluvégi D. 2, Kácsor 2, Csiszár-Szekeres, Márton G.
Szövetségi kapitány:
Danyi Gábor, Elek Gábor
SZERBIA:
Tomasevics – Krpezs-Slezák 1, Janjusevics, Pop-Lazics 4, Sztoiljkovics, Trifunovics 4, Radoszavljevics 5.
Csere:
Riszovics (kapus), Liscsevics 1, Lavko 4, Nikolics 3, Milojevics 1, Agbaba 2, Radojevics, Jovovics 1.
Ljubomir Obradovics
Az eredmény alakulása. 6. p.:
5–2. 8. p.: 5–5. 13. p.: 8–5. 18. p.: 13–8. 23. p.: 16–9. 28. p.: 19–10. 34. p.: 23–11. 41. p.: 28–15. 51. p.: 35–19. 56. p.: 36–24.
Kiállítások:
0, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 2/0

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.