2021. november 26.
Ötgólos magyar vereség az első felkészülési meccsen
A magyar női kézilabda-válogatott Franciaország ellen kezdte meg a közvetlen világbajnoki felkészülést.

Alicia Stolle lett a meccs legjobbja

Az Emily Bölköt és Alicia Stollét is soraiban tudó német válogatott 31-27-re nyert felkészülési mérkőzésen Lengyelország ellen. Bölk és Stolle is 3-3 gólt dobott, utóbbit választották a meccs legjobbjának. Németország Magyarországhoz hasonlóan az E-csoportban szerepel majd a világbajnokságon.

Az olimpiai bajnok Franciaország elleni felkészülési mérkőzéssel kezdte meg a magyar női kézilabda-válogatott a spanyolországi világbajnokságra való közvetlen felkészülést. Nincs könnyű helyzetben Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány és együttese, hiszen a nyáron olimpiai hetedikként záró csapatunk akkori keretéből jó néhányan hiányoznak. Betegség, sérülés vagy lemondás miatt nem segíthet például Janurik Kinga, Szöllősi-Zácsik Szandra, Szucsánszki Zita, Kovacsics Anikó és Tomori Zsuzsanna sem, vagyis elsősorban a csapatépítésé volt a főszerep a franciák elleni tétnélküli találkozón.

A párizsi mérkőzés kezdetén két góllal elhúzott a vendéglátó, az 5. percre azonban sikerült egalizálni. Innen újra elment kettővel Franciaország, de az első félidő feléig mindig sikerült felzárkózni. A 11. minutumban például Klujber Katrin volt eredményes, 5-4-et mutatott az eredményjelző. Hárommal később már három volt közte, a 21. percben pedig már négy – szerencsénk sem volt, mert a következő támadásból Márton Gréta kapufát talált, ellenfelünk pedig gólt szerzett (13-8). Golovin Vlagyimir időkéréssel próbálta megtörni a vendéglátó lendületet, ám az első játékrész végéig csak nagyobbra nyílt az olló a két csapat között, szünetben már 18-9-re vezettek a franciák.

A második félidő elején sikerült csökkenteni a különbséget, ezért Olivier Krumbholz is időt kért. Ebben az időszakban többször tudott rendezetlen védelemmel szemben támadni a magyar együttes és kevesebb volt a kihagyott helyzet, ám továbbra is hiányzott a keménység a védekezésben. Ennek ellenére az 57. percben már csak négy gól volt a hátrány. A végeredmény 33-28 lett, vagyis Magyarország 19-15-re megnyerte a második játékrészt. Vámos Petra és Klujber Katrin négy, Tóth Eszter és Schatzl Nadine három találattal, Szikora Melinda öt, Szemerey Zsófia pedig három védéssel zárt.

Vasárnap újabb felkészülési mérkőzés következik a franciák ellen.

Női kézilabda, felkészülési mérkőzés

Franciaország–Magyarország 33–28 (18–9)

A magyar gólszerzők: Vámos 4, Klujber 4, Schatzl 3, Tóth E. 3, Lukács 2, Háfra 2, Márton G. 2, Kácsor 2, Kovács A. 2, Szabó Laura 2, Albek 1, Tóvizi 1

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.