2021. március 19.
Papírforma szerint hoztuk a kötelezőt
Kazahsztán a két játékrész elején tudta tartani a lépést, de így is fölényes győzelmet arattunk.

A magyar női kézilabda-válogatott pénteken koraeste kezdte meg szereplését az olimpiai selejtezőtornát – a tét és a cél mindenki számára ismert, a tokiói olimpiára való kijutás. Az első, Kazahsztán elleni összecsapáson öt Fradi-játékos került a kezdőcsapatba: Bíró Blanka, Márton Gréta, Kovacsics Anikó, Kisfaludy Anett és Klujber Katrin mellett Tomori Zsuzsanna és Lukács Viktória volt még a kezdő tagja.

A mérkőzés első gólját ellenfelünk szerezte, de rögtön hárommal válaszoltunk rá, s bár jó negyed órán át két gólnál többel nem tudtunk távolodni, a játékrész második felében már kidomborodott a csapatok közötti különbség. Az Elek Gábor szövetségi kapitány vezette szakmai stáb forgatta a csapatot, negyed óra, húsz perc után már minden mezőnyjátékosunk pályára került. Ez már csak azért is fontos volt, hogy mindenki megtapasztalja az olimpiai selejtező légkörét, hogy kicsit mindenki levetkőzze torna jelentősége miatt meglévő feszültséget. Hosszú idő után tért vissza ráadásul a válogatottba Kisfaludy Anett és Szucsánszki Zita, illetve most debütált a címeres mezben Kovács Anett. Hármójuk közül utóbbi kettőnek nem is jött össze a gólszerzés a szünetig, pedig két-két alkalommal próbálkoztak, Kisfaludy viszont mindkét lehetőségét gólra váltotta. A játékrész legeredményesebb kézilabdázója az ötig jutó Lukács Viktória volt, de összesen kilenc játékosunk tett hozzá a harminc perc alatt szerzett húsz találatunkhoz (8-20).

A második félidő az elsőhöz hasonlóan kezdődött: Kazahsztán viszonylag könnyedén lőtte a gólokat, de támadásban mi sem lassítottunk, így az előny folyamatosan nőtt. Kisvártatva Kovács Anett is átesett a tűzkeresztségen, valamint az akkor nyolc gólpassznál járó Szucsánszki is betalált – irányítónk góljával lett meg először a közte húsz.

Változás volt az első félidőhöz képest a kapuban, a 47 százalékos hatékonysággal védő Bíró Blanka helyett Janurik Kinga érkezett, s bár az első három lövéssel nem tudott mit kezdeni, utána Bíróhoz hasonló színvonalon folytatta.

A hátralévő időben már csak a különbség mértéke volt a kérdés. Végül a magyar válogatott 46-19-re legyőzte Kazahsztánt és így kellő önbizalommal várhatja a tokiói olimpiára való kijutás szempontjából kulcsfontosságú, Szerbia elleni szombati találkozót.

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
2. CSOPORT, 1. FORDULÓ

KAZAHSZTÁN–MAGYARORSZÁG 19-46 (8-20)
Időpont: 2021. március 19., 17 óra
Helyszín: Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött
Játékvezetők: Nastase, Stancu (románok)

Cikkajánló

Böde-Bíró: „A hozzáállás nagyon messzire vihet minket”

Kézilabdacsapatunk kapusával a felkészülés második hetének végén beszélgettünk a közelgő edzőmeccsek előtt.

Az őszi szezon közepén fogadjuk a Győrt

Női kézilabdacsapatunk hazai pályán kezdi és zárja a 2026/27-es bajnoki évadot.

Lysa Tchaptchet: „A Fradi-komplexum lenyűgözött!”

Kétszeres BL-győztes kézilabdázónknak izgalmas nyara volt – Kamerunt és a pamplonai bikafuttatást is megjárta.

Mozgalmas héten van túl női kézilabdacsapatunk

A felmérések és a tesztek után már rávezető labdás edzéseken is részt vettek női kézilabdázóink.

Megvannak az időpontok a BL-csoportkör első részére

Női kézilabdacsapatunk idegenben, a Buducsnoszt otthonában indítja az évet a nemzetközi porondon.

Újra edzésben! Női kéziseink ÍGY kezdték el a munkát!

Masszírozás, medicinlabda, ugrógyakorlatok - ott voltunk a csapat első edzésén - VIDEÓ!

Márton Gréta: A kínai nagy fal után jöhetnek a trófeák

Női kézilabdacsapatunk magyar válogatott klasszisa Kínáról, a repülésről és edzői tanulmányairól is mesélt.

Möller: "Imádom a hangos szurkolókat"

Dán irányítónk nagyon várja az első meccsét az Elek Gyula Arénában - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin