2019. március 25.
Pihenő nélkül vágunk bele a szezon záró harmadába
Alig tértek vissza játékosaink a válogatottól, szerdán már ismét bajnoki mérkőzést játszunk Debrecenben.

Nincs megállás – s ez most valóban szó szerint értendő. Elvégre női kézilabdacsapatunk válogatott játékosai (legalábbis a magyar A-keretben lévő „kilencek”) a vasárnap lejátszott Japán elleni felkészülési mérkőzés után hétfőn koradélután már az Elek Gyula Arénában jelentkeztek edzésre. Más választás nem igazán adódott, Elek Gábornak nem volt esélye szabadnapot engedni, hiszen szerdán Debrecenben újra bajnoki pontokért megy a küzdelem, és a Loki vendégeként éppenséggel amúgy is meglehetősen nehéz győzni. Ha meg hozzátesszük, hogy az ezt megelőző hétvégén szombaton és vasárnap is meccs volt, a Magyar Kupa elődöntője és döntője, ugyebár, másnap pedig már a válogatott edzőtábor kezdődött, akkor érthető, hogy miért írjuk, hogy nagyon sokat kell visszalapozni a naptárban a legutóbbi pihenőnapig.

Mindenesetre a szezon utolsó harmadát ezzel elindítottuk, a közeljövőben szerdán, szombaton, majd újra szerdán is bajnokit játszunk, mielőtt vasárnap a Rosztov-Don elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő következik. Vagyis a maximális fordulatszámon fog pörögni az együttes és abban bízunk, hogy a teljesítmény is csúcs közeli lesz.

A DVSC-vel 2018 októberében találkoztunk legutóbb, akkor szoros első félidőt követően végül simán, 38-27-re győztünk a Népligetben – érdekesség, hogy ilyen sok gólt a szezon során egyetlen csapat sem tudott még lőni a debrecenieknek. Ők egyébként február 27., a Győr elleni 35-31-es hazai vereségük óta csak egyszer, március 8-án léptek pályára tétmérkőzésen (idegenben verték 23-17-re a Kisvárdát), tehát ha itt a túlterhelés, akkor ott a játékhiány jelenthet megoldandó problémát.

A mérkőzésre a vendégszektorba kizárólag akkor lesz jegyértékesítés a meccs napján, ha marad még belépő. A jegyeket elővételben kedden 10-17 óra között az Elek Gyula Arénában lehet megvásárolni.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
18. forduló

DVSC Schaeffler - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok
Időpont: 2019. március 27. (szerda) 18 óra
Játékvezető: Bócz László és Wiedemann Viktor
Jegyár: 1500 (elővételben kedden 10-17 óra között az Elek Gyula Arénában)
TV: M4 Sport

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.

Harmadszor is legyőznénk az MTK-t az idény során

Női kézilabdacsapatunk kedden hazai pályán találkozik az MTK-val a bajnokság tizenhetedik fordulójában.