2019. július 24.
Plusz nyolc Svájc ellen is, csoportelsők a magyarok
Az első félidő még szorosan alakult, a másodikban azonban robbantottak Zsigmond Pannáék.

A torna előtti várakozásokhoz képest valamelyest meglepő volt, hogy Svájc két abszolút magabiztos győzelemmel (34-16 Azerbajdzsán, 40-24 Csehország ellen) nyitotta a 15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF), ennek tükrében pedig kíváncsian vártuk, hogy a szintén hibátlan magyar válogatott mire megy majd vele szemben. A csoportkör záró mérkőzésén "már csak" a csoportelsőség volt a tét, hiszen az az első két játéknapon eldőlt, hogy a svájci és a magyar csapat jut a legjobb négy közé.

Az összecsapás első félideje aztán épp olyan szoros küzdelmet hozott, amelyet az előző napi eredmények alapján várhattunk – 1-0-ra Svájc, 3-1-re Magyarország, 6-5-re aztán már újra ellenfelünk vezetett. Ezt az előnyüket egészen a 29. percig őrizték a svájciak, a játékrész utolsó percében azonban előbb Sápi Gréta majd Kukely Anna is betalált, így a szünetre a mieink mehettek nyugodtabban (13-12).

A fordulás után csaknem négy percet kellett várni az első magyar gólra, eddigre hátrányba is kerültünk (13-14), de ezután nagyon beindult a gólgyártás. Ötöt lőttünk zsinórban, mire Svájc válaszolni tudott, s mivel ezt követően egyszer sem fordult elő, hogy riválisunk akár csak két gólt is lőtt volna zsinórban, a különbség egyre hízott. A második félidőben összesen nyolcszor tudtak a svájciak túljárni a két ferencvárosi kapus, Csatlós Csenge vagy Zsigmond Panna eszén, így a végén nyolc gólos különbséggel győztünk.

Ennek értelmében száz százalékos mérleggel a B-csoport első helyén végeztünk, az elődöntőben pedig az A-csoport másodikjával találkozunk – az csak a 18:30-kor kezdődő mérkőzéseken derül ki, hogy ez Franciaország, Románia, Hollandia vagy Spanyolország lesz-e.

15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF)

Csoportkör, 3. forduló

Magyarország – Svájc 28-20 (13-12)
A magyar gólszerzők:
Tóth Krisztina 6 (3), Csekő Brigitta 5, Sápi Gréta 4, Kukely Anna 4, Világos Diána 2, Takács Noémi 2, Pál Eszter 2, Vajer Blanka 1, Rónai Diána 1, Mlinkó Zsófia 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.