2022. december 21.
Remek első félidővel győztük le simán a Békéscsabát
Magabiztos, 18 gólos sikerrel zártuk az utolsó hazai mérkőzésünket 2022-ben.

Hazai pályán utoljára készült bajnoki mérkőzésre 2022-ben női kézilabdacsapatunk, amely szerdán este a Békéscsabát fogadta az Elek Gyula Arénában. A fantasztikusan sikerült előző hét, a Győri ETO elleni hatgólos győzelem után felszabadultan gázolt át együttesünk a Banik Moston, és a papírforma szerint az Előre ellen is magabiztos sikert remélhettünk. Még akkor is, ha az egyévnyi másodosztályos kitérő után az élvonalba a nyáron visszatérő békéscsabaiak épp az elmúlt hétvégén arattak bravúrgyőzelmet az Európa-liga-csoportkörös Mosonmagyaróvár ellen (29-24). Ezzel szerezték egyébként első pontjaikat az idény során, és az is biztos, hogy emiatt felszabadultan érkeztek a Népligetbe.

Ennek ellenére már az első percekben megmutatták a mieink, hogy nem csak papíron van jelentős különbség a két együttes között: az első gól ugyan a vendégeké volt, de utána azonnal magukhoz ragadták az előnyt a lányok, a nyolcadik percben már 7-2-es ferencvárosi előnyt mutatott az eredményjelző. Emily Bölk zsinórban jött négy találatával tovább nőtt a különbség, Janurik Kinga sorra mutatta be a védéseket (ötven százalékos mutatót produkált az első félidőben), tizenöt percet követően pedig Márton Gréta ziccere után már tízzel vezettünk (13-3).

A játékrész második felében már nem volt akkora a különbség a felek között, de persze, azért szépen lassan így is növeltük a fórunkat, a szünetig ez tizennégy gólosra duzzadt, a 16 éves Papp Dorka negyedik találata állította be a félidei eredményt a remek hangulatú találkozón (24-10).

A folytatásban kicsit több volt a pontatlanság nálunk mind támadásban, mind védekezésben, miközben ellenfelünk is javuló játékot mutatott, ez viszont csupán azt eredményezte, hogy az utolsó negyedórát éppen a félidei különbséggel kezdhettük meg (31-17).

Az idei utolsó hazai pályán játszott perceket láthatóan igyekeztek megnyomni a lányok, jó védekezésből, illetve védésekből többször is sikerült könnyű gólt szereznünk, s végül a mai meccsen a legeredményesebb játékosunk, Angela Malestein villant utoljára, 42-24-gyel szereztük meg a két pontot.

Az Elek Gyula Arénától ugyan elbúcsúztunk 2022-re, de decemberben 30-án vár még ránk egy idegenbeli bajnoki mérkőzés, amikor Kisvárdára utazunk.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
8. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 42-24 (24-10)
Helyszín:
Elek Gyula Aréna
Időpont:
2022. december 21., 18 óra
Játékvezetők:
Ignéczi Ivett és Pánczél-Héjjas Tímea
Gólszerzők: Malestein 8, Bölk 6, Márton 5, Kisfaludy 4, Klujber 4, Papp 4, Cvijics 3, Hársfalvi 3, Szöllősi-Zácsik 3, Stolle 2, ill. Lanistanin 9, Hajtai 3, Vámosi 3, Bucsi 2, Termány 2, Bencsik 1, Giricz 1, Horváth 1, Kukely K. 1, Mayer 1

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.