2021. augusztus 24.
Remek kezdés után nyertük a siófoki edzőmeccset
Látványosan és eredményesen kézilabdáztunk, így könnyedén nyertük meg a felkészülési találkozót.

Siófokon folytatta a felkészülést női kézilabdacsapatunk, amely az SKC elleni mérkőzésen ezúttal a Janurik Kinga, Angela Malestein, Alicia Stolle, Emily Bölk, Szöllősi-Zácsik Szandra, Julia Behnke, Márton Gréta felállásban kezdett. Nem cseréltünk védekezés és támadás között, és meglehetősen jól működött így ez a hetes. 6-0-lal indítottuk a meccset, ráadásul gyönyörű gólokat szereztünk – Szöllősi-Zácsik és Bölk jó tízről bombázott a hálóba, Márton és Malestein meg szélről értékesítette magabiztosan a helyzetét. Hátul meglehetősen jól festett a fal, amely a belső posztokon nemzetközi mércével is kellően magasnak tűnik, és a hazaiaknak is jelentős gondokat okozott. Miként kapusunk is, aki közel ötven százalékos hatékonysággal védett az első félidő során. A hetedik percben kaptuk az első gólt (1-6), s utána volt egy rövidebb megtorpanásunk, a hazaiak háromra zárkózhattak volna, ha Janurik nem tolja ki Szarkova hetesét, de megtette, s a negyed óra játék után már nyolcgólos előnyünknél cserélhetett Elek Gábor. Jött Itana Grbics, Klujber Katrin és Kisfaludy Anett támadásban, Csiszár-Szekeres Klára pedig védekezésben, és montenegrói irányítónk két gyors góljával máris tízzel vezettünk.

A játékrész hajrájában néhány lövésünk elakadt ellenfelünk kapusában vagy valamelyik védekező játékosában, így némileg csökkent a differencia, a szünetre pedig nyolcgólos vezetésünknél mehettünk. Látszólag könnyedén, felszabadultan és változatosan kézilabdáztunk, illetve Elek Gábor is elégedettnek tűnt.

A fordulás után is hasonlóan alakult a játék képe, sportszerű meccs volt, a csapatok még nem a bajnoki hőfokon pörögtek, s ezzel összefüggésben sok gólt láthatott a mintegy négyszázfős nézősereg. Az eredmény jelentősen nem változott a 45. percig, a hazaiaknál Katarina Jezic volt a legveszélyesebb ebben a periódusban (a meccs egészében pedig Szarkova volt a legeredményesebb), a mieinknél azonban eloszlottak a gólok. A végére különösen fellazultak a védelmek, a kapusok elvétve tudtak védést bemutatni, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Persze, az edzőmeccseken ennek kevésbé van jelentősége, sokkal inkább annak, hogy újabb értékes gyakorló mérkőzésen jutott túl együttesünk.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Siófok KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 28-41 (10-18)
Siófok, 400 néző, vezette: Altmár Kristóf és Horváth Marton
A ferencvárosi gólszerzők: Márton 8, Szöllősi-Zácsik 5, Malestein 5, Grbics 5, Kisfaludy 3, Stolle 3, Kovács 3, Bölk 3, Klujber 3, Behnke 2, Ferenczy 1.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.

Óriási az érdeklődés a Győr elleni idegenbeli bajnokira

Hétfőn estére mintegy száz elérhető voucher maradt - a megvásárolt vouchereket májusban kell belépőre váltani.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.