2019. április 30.
Simán hoztuk a kötelezőt a Budaörs ellen
Egyetlen percre sem volt kérdés, hogy itthon tartjuk a pontokat a 17. fordulóból elhalasztott meccsen.

A szezon kétségkívül legcsendesebb Fradi-mérkőzését rendezték kedden este az Elek Gyula Arénában – noha három meccse még van női kézilabdacsapatunknak a nyári szünetig, nagyjából biztosak lehetünk benne, hogy a kisvárdai, az érdi, majd az Eger elleni záró bajnokin is nagyobb lesz az érdeklődés, mint most, a Budaörs vendégjátékakor. A lelátón helyet foglaló hat-hétszáz szurkoló látszólag tisztában volt vele, hogy csak földindulás esetén okozhat gondot a mieink számára a kiesés elől egyre kisebb lendülettel menekülő budaörsiek legyőzése.

Elek Gábor ennek ellenére nem tartalékolta legjobbjait, a szombati kezdőjéhez képest csak Mészáros Rea került Pásztor Noémi helyére, illetve Márton Gréta vette át Schatzl Nadine pozícióját. Gréti be is kezdett alaposan, ha már lehetőséget kapott (igaz, az elmúlt hetekben amúgy is pazar formát fut!), első nyolc gólunkból ötöt vállalt magára öt kísérletéből. Fokozatosan növeltük az előnyt, pedig a vendégek az első másodperctől kezdve hét mezőnyjátékossal próbálkoztak, mígnem elengedték ezt a taktikát, látva, hogy nem igazán vezet eredményre. Tíz gól volt a legnagyobb különbség az első félidőben (17-7-nél), aztán a szünetre nyolcra csökkent, miután a 25. perctől kezdve nem tudtunk gólt szerezni. A szünetet jelző dudaszó előtti másodpercekben végül azért jött egy komolyabb hangzavar, miután néma maradt a játékvezetők sípja, pedig Klujber Katrin üres kapura lőtt, amikor Pálos-Bognár Barbara megütötte a kezét.

Aligha ezért, de a fordulás után rendkívül látványosan felgyorsultunk – Lukács Viktória robogott a jobb szélen, Klujber Katrin, Kovacsics Anikó és Háfra Noémi pedig középen kevergetett olyan sebességgel, amellyel nem tudott mit kezdeni a Budaörs. Mire Neukum Tamás időt kért a negyvenedik percben, már 27-12-re vezettünk, vagyis a második játékrész első harmadát 9-2-vel abszolváltuk.

Ettől meg is nyugodtunk, legalábbis visszavettünk a tempóból, így nem hízott tovább jelentősen a különbség, egyszer vezettünk tizenhattal (30-14), de tizenháromra is vissza tudott kapaszkodni a vendég együttes. A hajrá felé közeledve egyszer-egyszer vastaps köszöntötte a csapatot, s ez aligha csak mai kiütésnek szólt. Tizenhatnál egyébként nem értünk már messzebbre, de ez most teljesen lényegtelen volt, magabiztosan hoztuk a kötelezőt, és ezzel matematikailag is biztossá vált, hogy a második helyen zárjuk a K&H-liga 2018/2019-es idényét.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
17. forduló (elhalasztott mérkőzés)

FTC-Rail Cargo Hungaria - Budaörs  37-24 (18-10)
Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Kavalecz I., Kavalecz K.
FTC: Bíró B. – Faluvégi 3, Klujber 3 (2), Háfra N. 3, Mészáros, Kovacsics 6 (1), Márton 5.
Csere: Szemerey (kapus), Pena 2, Pásztor 4, Klivinyi 5, Tóth N. 2 (1), Lukács 2, Schatzl Nadine 2
Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 1, Hajduch 2, Szabadfi 1, GERHÁTH 8, Zsigmond 4 (1), Braun 2.
Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), Pálos-Bognár 3, Soós, Dávid-Azari 3 (2), Horváth Liza, Lendvai
Edző: Neukum Tamás
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 16. p.: 10–4. 21. p.: 15–5. 38. p.: 26–11. 44. p.: 30–14. 48. p.: 31–19
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Egy keserves hét után hoztuk a kötelezőt, köszönöm a Budaörsnek, hogy támogatta a mai játék lehetőségét.
Neukum Tamás: – Nagyobb önbizalommal, hittel és kevesebb hibával szorosabb mérkőzést vívhattunk volna. A második félidőben játszotta a csapat nagyjából azt, amit megbeszéltünk.

Szombaton, Pécsett folytatódik a kézilabda klubidény

Az olimpiai selejtezők után szombaton a 2023/24-es klubidény utolsó fázisa kezdődik női kéziseink számára.

Stadiontúrán jártak a kézilabdaszurkolóink

Stadiontúra egy kicsit másképp: a kézilabdáért rajongó törzsszurkolóink látogattak el a Groupama Arénába.

Mindkét válogatottunk egy csoportban a házigazdával

Sorsoltak a párizsi olimpia kézilabdatornájára, férfi és női válogatottunk is csoportellenfeleket kapott.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.