Hétfőn kezdődött az 15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) a magyar női U17-es kézilabda-válogatott számára, kedden pedig már a második fordulón is túljutottak a mieink – sőt, a legjobb négybe való bekerülés is biztossá vált.
Ismert, hogy a nyitónapon a csehek legyőzésével a csoport papíron legerősebbnek vélt riválisát sikerült felülmúlni 30-22-re, kedden pedig így önbizalommal telve várhattuk a házigazda Azerbajdzsán elleni összecsapást. Ezt aztán esélyeshez méltón is kezdtük, a hatodik percig tartottuk a percenkénti egygólos átlagot, miközben csak egyet kaptunk, vagyis 6-1-re vezettünk. Később valamelyest javult az azeriek játéka, de közeledni jelentősen nem tudtak, sőt, negyed óra elteltével újra ritmust váltottunk és eldöntöttük a meccset. A szünetre már kilenc gólos előnyünk tudatában mehettünk – nemcsak a gólokban, hanem a két csapat játékerejében is megmutatkozó különbség nyugalmat adott.
A fordulás után sem vettek vissza fiataljaink, akik élvezték a játékot, és nem elégedtek meg a „szoros” győzelemmel. A 35. és a 47. perc között 10-1-es rohammal vettük el a hazaiak maradék lelkesedését is, a végére pedig jókora pofonba szaladtak bele. A 47-23-as végeredményt a Ferencváros tehetsége, a két gólig jutó Ballai Borbála állította be, s mivel Svájc Azerbajdzsán után (34-16) Csehországot is kiütötte (24-40!), eldőlt, hogy a legjobb négy közé jutottunk. A csoportelsőségről a Magyarország-Svájc összecsapás dönt, amelyet szerdán 14:30-kor rendeznek.
15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF)
Azerbajdzsán – Magyarország 23-47 (13-22)
A magyar gólszerzők: Pődör Blanka 10 (7), Rónai Diána 7 (4), Csekő Brigitta 7, Pál Eszter 5, Mlinkó Zsófia 4, Török Lilly 3, Takács Noémi 3, Tóth Krisztina 2 (2), Ballai Borbála 2, Sápi Gréta 2, Világos Diána 1, Vajer Blanka 1.
Korábbi kézilabdázónk, Deli Rita exkluzív interjút adott a FradiMédiának.
Simon Petra és Klujber Katrin is parádésan játszott, de a magyar női kézilabda-válogatott így is vesztett.
Nagyon megszenvedett Japánnal a magyar női kézilabda-válogatott, de felállt hatgólos hátrányból.
Újabb lépést tett a legjobb nyolc felé a női kézilabda-válogatott a világbajnokságon.
Váltson belépőt már most! Három hazai csoportmérkőzést játszik még az idényben női kézilabdacsapatunk.
Legyőzte Svájcot, vagyis hibátlan mérleggel jutott a magyar női kézilabda-válogatott a középdöntőbe.
A magyar női kézilabda-válogatott érvényesítette a papírformát a nála jóval alacsonyabb szintű rivális ellen.
Döcögős start után Márton Gréta hét góljával győzte le Szenegált a női kéziválogatott a világbajnokságon.