2019. július 23.
Simán nyert és a négy közé jutott a magyar válogatott
A mieink megtisztelték a hazaiakat és a lehető legnagyobb különbséggel győztek ellene.

Hétfőn kezdődött az 15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) a magyar női U17-es kézilabda-válogatott számára, kedden pedig már a második fordulón is túljutottak a mieink – sőt, a legjobb négybe való bekerülés is biztossá vált.

Ismert, hogy a nyitónapon a csehek legyőzésével a csoport papíron legerősebbnek vélt riválisát sikerült felülmúlni 30-22-re, kedden pedig így önbizalommal telve várhattuk a házigazda Azerbajdzsán elleni összecsapást. Ezt aztán esélyeshez méltón is kezdtük, a hatodik percig tartottuk a percenkénti egygólos átlagot, miközben csak egyet kaptunk, vagyis 6-1-re vezettünk. Később valamelyest javult az azeriek játéka, de közeledni jelentősen nem tudtak, sőt, negyed óra elteltével újra ritmust váltottunk és eldöntöttük a meccset. A szünetre már kilenc gólos előnyünk tudatában mehettünk – nemcsak a gólokban, hanem a két csapat játékerejében is megmutatkozó különbség nyugalmat adott.

A fordulás után sem vettek vissza fiataljaink, akik élvezték a játékot, és nem elégedtek meg a „szoros” győzelemmel. A 35. és a 47. perc között 10-1-es rohammal vettük el a hazaiak maradék lelkesedését is, a végére pedig jókora pofonba szaladtak bele. A 47-23-as végeredményt a Ferencváros tehetsége, a két gólig jutó Ballai Borbála állította be, s mivel Svájc Azerbajdzsán után (34-16) Csehországot is kiütötte (24-40!), eldőlt, hogy a legjobb négy közé jutottunk. A csoportelsőségről a Magyarország-Svájc összecsapás dönt, amelyet szerdán 14:30-kor rendeznek.

15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF)

Azerbajdzsán – Magyarország 23-47 (13-22)

A magyar gólszerzők: Pődör Blanka 10 (7), Rónai Diána 7 (4), Csekő Brigitta 7, Pál Eszter 5, Mlinkó Zsófia 4, Török Lilly 3, Takács Noémi 3, Tóth Krisztina 2 (2), Ballai Borbála 2, Sápi Gréta 2, Világos Diána 1, Vajer Blanka 1.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.