2023. június 17.
Simon Petra visszatér a kölcsönből
Tizennyolc éves irányítónk egy éves, az MTK Budapestben töltött kitérője után jön vissza a Népligetbe.

Az U17-es Európa-bajnok és U18-as világbajnoki bronzérmes Simon Petra a 2021/22-es évad végén a Magyar Kupa döntőjében mutatta meg először kivételes tehetségét a nagyközönségnek, amikor bátor játékkal vette ki a részét a Győr legyőzéséből.

Ezt követően 2022 nyarán klubunk hosszútávú szerződést kötött vele, egyúttal a fejlődés, a fokozatosság és a rendszeres játéklehetőség érdekében az MTK Budapestnek kölcsön adta. Vagyis követte azt a példát, amelyet a korábbi években több, a Ferencvárosban és a magyar válogatottban aztán meghatározó játékossá vált kézilabdázóknál már láthattunk. Tehetségünk remekül teljesített pályafutása első teljes élvonalbeli idényében: 19 bajnokin 80 gólt szerzett, és ezzel a K&H Ligát nyolcadik helyen záró csapat második legeredményesebb játékosa lett.

A következő évadban pedig már ismét felnőtt női együttesünk sikereiért küzdhet, immár teljes értékű játékosként.

„Egyelőre nincs bennem drukk vagy izgalom, de biztos vagyok benne, hogy ha egy hónap múlva kérdezed ugyanezt, akkor már másképp érzek majd… – mondta nevetve Simon Petra. – Jelenleg a junior Európa-bajnokságra koncentrálok, és arra, hogy minden rendben legyen a testemmel, hogy minél jobban teljesítsünk, ezért sem izgulok még a visszatérés miatt. Összességében elégedett vagyok az előző idénnyel, ahhoz képest, hogy ez volt az első NB I-es évem, jól sikerült számomra, pedig voltak nehézségek, edzőváltás, kisebb sérülés is. Biztos, hogy más lesz most csatlakozni a lányokhoz, mint egy éve, amikor az utánpótlásból kerültem fel, hiszen több rutinom és tapasztalatom van már, de a keret is változott. A célokkal kapcsolatban úgy vagyok, hogy majd jön minden magától, nem görcsölök rá, de az biztos, hogy a csapat célja az elsődleges, illetve, hogy szeretnék fejlődni, minél több időt pályán tölteni – és a Bajnokok Ligájában is megállni a helyemet.”

Egy megvan - magabiztosan nyertünk a NEKA ellen!

Női kézilabdacsapatunk már a szünentben kilenc góllal vezetett, könnyedén hozta el a két pontot.

A közönségkedvenc Nerea Pena nagy bejelentést tett

Korábbi kézilabdázónk elárulta, miért döntött így, és melyik volt a legszebb ferencvárosi emléke – VIDEÓ

Balatonbogláron léphetünk még eggyel közelebb a célhoz

A NEKA elleni meccsel indulhat el a visszaszámlálás – női kézilabdacsapatunk nem hibázhat a bajnokságban.

A kezünkben a sorsunk a véghajrában

Hátralévő négy mérkőzéséből legalább hármat meg kell nyernie női kézilabdacsapatunknak a bajnoki címhez.

Klujber: „Ez a kezünkben van, nem szabad elengednünk!”

Női kézilabdacsapatunk a Győr elleni szűk vereség ellenére is nagy lépést tett a bajnoki cím felé – VIDEÓ!

A hibátlan mérleg oda, de a lépéselőny megmaradt!

Hatalmas küzdelem végén ugyan kikapott együttesünk Győrben, de így is közelebb került a bajnoki címhez.

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.

Kapaszkodtunk a fordulás után, de a csoda elmaradt

Nagyon rossz első félidő után a másodikban felcsillant a remény a fordításra, de a végére nem maradt erő.