2020. augusztus 20.
Sokáig döcögött, de a végére összeállt a játék
Negyven percen át lassan és nagyon sok hibával játszott női kézilabdacsapatunk, de a végén biztosan győzött.

Bő két hét van hátra a szezonrajtig, de női kézilabdacsapatunk nem állt még rá a bajnoki ritmusra – legalábbis a keddi edzőmeccs után szerdán és csütörtökön délelőtt is edzésen volt jelenése a lányoknak, mielőtt délután a Szombathely elleni újabb felkészülési mérkőzésre került volna sor. A teljesítményen délután aztán látszódott is, hogy a frissesség hiánycikk egyelőre…

Pedig a csarnokban és a televízión át a csapatot figyelő szurkolók nagyon várták már, hogy láthassák a kedvenceket. Na, meg azt is biztosan, hogy jó játékot láthassanak. Előbbivel nem is volt gond, utóbbi viszont váratott magára, pedig az első percekben biztató volt, amit láthattunk. Hárommal is vezettünk, de aztán a védekezésünk fokozatosan esett vissza, és negyed óra játék után a Szombathely átvette a vezetést (8-9). Támadásban lassan kézilabdáztunk, védekezésben pedig nem tudtunk mit kezdeni a tíz-tizenkét méterről is tüzelő Biljana Bandelierrel, illetve a két beállóval, az igen kellemetlen harcmodort képviselő Mayer Szabinával és Lilia Gorilskayaval. Később a vendégek hét mezőnyjátékossal támadtak, ugyancsak eredményesen, s így a harmincharmadik percig nem is tudtuk visszavenni a vezetést.

Túl sokat ettől sem fordult a meccs képe, arra még néhány percet, illetve még egy időkérést várni kellett. Talán ekkorra „bőszült fel” a csapat kellően, vagy ekkorra ment ki a kezekből és a lábakból az edzésektől természetszerűleg meglévő fáradtság, mindenesetre nagyjából a harmincnyolcadik perc tájékán ritmust váltott az együttesünk. Ahogyan a védelem magára talált, már Janurik Kinga is sorban fogta a labdákat, elöl meg hatékonyan értékesítettük a helyzeteket.

Negyven percig nem volt benne a meccsben, végül mégis jelentős különbséggel, tíz góllal győzött női kézilabdacsapatunk, méghozzá végre ismét szurkolói előtt. S ez még akkor is igaz, ha korlátozásokkal, és sokkal kisebb számban lehettek jelen, mint a tétmérkőzéseken. Ahogy a kapu mögötti szurkolói kiírás is hirdette, „Szurkolók nélkül mit sem ér… Veletek, együtt, bármit!” – épp ezért azt reméljük, hogy a világban uralkodó helyzet lehetővé teszi, hogy megkötések nélkül, ezrek támogatását élvezve lehessen majd a bajnoki mérkőzéseket megrendezni.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 36-26 (15-16)
Elek Gyula Aréna, 200 néző
Játékvezetők: Fekete Tamás és Tóth Dávid

A Ferencváros gólszerzői: Klujber Katrin 8, Háfra Noémi 5, Tóth Nikolett 4, Schatzl Nadine 4, Kovacsics Anikó 3, Julia Behnke 3, Angela Malestein 2, Márton Gréta 2, Kovács Anett 2, Szucsánszki Zita 2, Pásztor Noémi 1.

A Szombathely gólszerzői: Biljana Bandelier 6, Lillia Goriliska 5, Mayer Szabina 4, Horváth Petra 3, Pődör Rebeka 2, Virág Noémi 2, Csibe Fanni 2, Kozma Adrienn 1, Orbán Adrienn 1.

Cikkajánló

Négy játékosunk is Kínában várja az U20-as vb startját

A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.

Jóváhagyta az EHF a szabadkártya kérelmünket a BL-re

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.

Először hallhattuk magyarul Mette Tranborgot

Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.

Három játékosunk is jelölt az év csapatába az EHF-nél

Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.

Augusztusban franciaországi tornára utazik a csapat

Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.

Balaton, Szantorini, Kína - itt nyaralnak játékosaink

Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.

Szabadkártyát igényeltünk a Bajnokok Ligájára

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.

Ez az idény a statisztikák alapján is Simon Petráé volt

Az évad vége után megnéztük azt is, hogy ki töltötte a legtöbb időt a pályán és ki lőtte a legtöbb gólt.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin