2020. február 13.
Sűrű egy hét következik
Hét nap leforgása alatt két bajnokit és egy idegenbeli Bajnokok Ligája-találkozót játszik a Fradi.

Noha ősszel 31-23-ra felülmúlta női kézilabdacsapatunk a Dunaújvárost, nem mondhatjuk, hogy könnyedén húzta volna be a mérkőzést együttesünk. Tíz perccel a lefújást megelőzően ugyanis még csak egyetlen gól volt az előnyünk (21-20), a DKKA kifejezetten jól tartotta magát, nehézzé tette a dolgunkat. Tanulságként ugyanakkor szolgálhat az említett összecsapás: komolyan kell venni a gyakorlatilag nyomás nélkül pályára lépő újvárosiakat.

A pénteki ellenfelünk legeredményesebb játékosa a korábbi ferencvárosi Szekerczés Luca, aki a nyolcvankilenc góljának több mint a felét, negyvenhetet hetesből szerzett. A házi rangsorban mögötte Szalai Babett (69 gól) és Grosch Vivien (43) következik, de az elmúlt hetekben Triscsuk Krisztina is kiemelkedően teljesít, az átlövő legutóbbi öt mérkőzésen huszonnyolcszor talált az ellenfelek hálójába. A bajnokság december végi folytatása óta egyébként igen jó formában kézilabdázik a Dunaújváros, legyőzte a Szent Istvtánt (33-22), az Alba Fehérvárt (22-23), a Békéscsabát (32-27) és az Érdet (26-28) is, miközben csak a Váctól (35-36), a Győrtől (30-19) és a Siófoktól (35-19) kapott ki. Utóbbitól ráadásul úgy, hogy előtte huszonkét órával ért csak véget az érdi bajnokija.

Vagyis jó teljesítményre lesz szükség a mieinktől Szekszárdon – a mérkőzést a dunaújvárosi sportcsarnok felújítása miatt a tolnai megyeszékhelyen rendezik. Abban bízhatunk, hogy az előző három Bajnokok Ligája-találkozón látott sebességet most is tartani tudják a lányok, és ha ez így lesz, akkor a győzelem nem lehet kérdéses.

Tájékoztatjuk szurkolóinkat, hogy a vendégszektorba szóló belépőket, az összesen 80 darab jegyet kizárólag a meccs napján, a helyszínen, 16:30-tól lehet megvásárolni. Szurkolóink egyébként fél szemmel már a jövő hétre is tekinthetnek, hiszen kedden a Siófok elleni rangadó, pénteken pedig a CSM Bucuresti elleni idegenbeli BL-mérkőzés következik.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
16. forduló

DKKA - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Időpont: 2020. február 14., 18:30
Játékvezetők: Medve Róbert Pál és Südi Péter
Jegyár: 1000-2000 Ft. (jegyvásárlás a helyszínen, 16:30-tól)
TV: M4 Sport

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.

Kapaszkodtunk a fordulás után, de a csoda elmaradt

Nagyon rossz első félidő után a másodikban felcsillant a remény a fordításra, de a végére nem maradt erő.

Egy kis plusz kellene még az első meccshez képest

Egyetlen gól női kézilabdacsapatunk hátránya a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágó előtt.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ