2022. június 27.
Svájc sem jelentett gondot a junior válogatottunknak
Az sérüléshullámtól is sújtott svájci válogatott küzdött, ahogy bírt, de nem tudta megnehezíteni a dolgunkat.

Az első középdöntős meccséhez érkezett a száz százalékos mérleggel robogó magyar női junior kézilabda-válogatott. Az igazsághoz tartozik, hogy a csoportban nem a világ élvonalához tartozó együttesek álltak a mieinkkel szemben, de a hat megszerzett pontra és a +74-es összessített gólkülönbségre így is büszkék lehetünk.

Hasonló folytatást remélhettünk a középdöntőben is, amelynek első fordulójában az ugyancsak nem élcsapat Svájc ellen léptünk pályára. Ellenfelünk kerete alaposan megfogyatkozott, csupán tíz kézilabdázót nevezett, de ennek ellenére becsülettel küzdött. A svájciak valamelyest szervezettebb együttes benyomását keltették, mint az előző három rivális, de még így sem volt egy súlycsoportban a két fél. Rögtön a meccs elején háromgólos előnyt építettünk (3-0), és bár a védekezésünk a folytatásban olykor szellősebbé vált, támadásban nem lassítottunk. Az első tíz percben csak a svájciak beállója, az egyébként feltűnően jól mozgó Tabea Schmid lőtt gólt nekünk, és amint cserélni kellett, hogy levegőhöz jusson, jelentősen romlott ellenfelünk játéka. A két-háromgólos differencia is ekkor hízott öt, hat, majd hétgólosra, a szünetre pedig plusz kilencnél (20-11) mehettünk.

A második félidő hasonlóan zajlott, a mieink felszabadultan és olykor látványosan támadtak, a helyzetkihasználás átlagon feletti volt, a svájciak pedig nehezen tudtak csak helyzetbe kerülni. Ifj. Kiss Szilárd szövetségi edző beosztotta a játékperceket, a torna második felében - amikor lényegében elkezdődik számunkra a verseny... - még jól jöhet, hogy a játékosainknak ezeken a meccseken közel se kellett mindent kiadniuk magukból.

Könnyed, magabiztos győzelem lett a Svájc elleni meccsből is - folytatás kedden 18:30-tól Horvátország ellen.

Női junior világbajnokság, H-csoport, 2. forduló
MAGYARORSZÁG - SVÁJC 40-23 (20-11)
Gólszerzők:
Farkas 5 (2), Juhász 5, Kukely 4, Ballai 4, Faragó 4, Ferenczy 3, Kajdon 3, Vámos M. 3, Koronczai 3, Besszer 2, Török 2, Mlinkó 1, Mérai 1, ill. Schmid 8, Emmenegger 6 (4), Coker 4, Schaller 2, Jund 2, Rusert 1.

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.