2022. április 9.
Szemet gyönyörködtető gólok, fölényes győzelem
Az első tíz percben nem volt még meg a sebesség, de ezt követően látványosan és szépen játszott a csapat.

Kőkemény edzésekkel készült a héten női kézilabdacsapatunk, s nem is elsősorban az aktuális feladatra, a Vasas elleni bajnokira, hanem ez az erőgyűjtés inkább már a jövő csütörtöki, Győr elleni szuperrangadónak szólt. Szombaton meg is volt az eredménye – és reméljük, hogy csütörtökön is meglesz, csak épp ellentétes előjellel. Most ugyanis azt láthattuk, hogy kissé lassan, tompán kézilabdázik együttesünk, a jóval szerényebb játékerőt képviselő angyalföldiek pedig így eleinte tartották is a lépést. A tizedik percben még döntetlenre álltunk, igaz, ezt követően egyet feljebb kapcsoltunk, és nyolc percen át nem kaptunk gólt, ellenben hetet lőttünk, és így megnyugtatóvá vált a vezetésünk. A játékrész végére azonban megint lelassultunk, hagytuk, hogy a hazaiak helyzeteket alakítsanak ki, és a ziccereknél jobbára nem is hibáztak, így harminc perc játék után hattal álltunk jobban (14-20).

A fordulást követően megint tudtunk egyet emelni a védekezés szintjén, s villámgyorsan növeltük a differenciát. Tíz perc alatt két lövés ment a szünet után beálló Suba Sára kapujára, a többi Vasas-támadást a védelem megoldotta. A szurkolók szórakozásáról Angela Malestein gondoskodott leginkább: szélsőnk a repertoár egy-egy kiemelt darabját is elővezette, lőtt gólt pattintva az alsóba, a hosszú felsőbe, cunderrel és húzott lövéssel is. Úgy tűnt, egyre inkább élvezzük a játékot, Itana Grbics egy-egy mesteri gólpassza után még Elek Gábor is elismerően bólogatott, a különbség pedig a hajrához érve tovább nőtt, miután a hazaiak ereje egyre jobban fogyott.

A végén Ballai Anna, Ferenczy Diána és még Suba Sára is gólt lőtt, vagyis teljes volt az „előadás”, amelyet Klujber Katrin szemfüles labdalopása, majd kínaija zárt le.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
21. forduló

Vasas - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-46 (14-20)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 500 néző. V: Asztalos, Szalay
VASAS: Zsigmond P. 1 – Imrei 2, M. Agbaba 2 (2), Kajdon 4 (3), Faragó Luca 3, Szilovics 2, Oláh K 2. Csere: Kurucz, Gercsó N. (kapusok), Speth 2, Blaubacher 2, Kovács Noémi 1, Szatmári M. 2, Ács, Nagy Zsuzsanna, Sárkány. Edző: Penszki Gergely
FTC: Janurik – Malestein 8, E. Bölk 4, Edwige, Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 2, Hársfalvi 3. Csere: Suba (kapus) 1, Klujber 10 (2), Márton G. 3, Grbics 4, Kisfaludy 2, Kovács Anett 4, Tóth Nikolett 2, Ballai A. 2 (2), Ferenczy D. 1 (1). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–4. 15. p.: 6–12. 25. p.: 10–18. 40. p.: 16–28. 50. p.: 20–36
Kiállítások: 4., ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Penszki Gergely: – Tudatos ritmusváltásokkal, ahol lehetett, ott lassítani, más helyzetekben gyorsítani igyekeztünk a játékon, ami az első félidőben működött. De tudtuk, hogy tapasztalatban is nagy a különbség a csapatok között.
Elek Gábor: – Borzasztóan nehéz időszak van mögöttünk, és egy fontos mérkőzés előtt állunk. Az első félidőben rendezetlen volt a védekezésünk és a támadásunk is. Szünet után javult a helyzet, a gólkülönbségnek és a sok mosolygós arcnak örülök.

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.