2021. július 6.
Szép győzelem a Montenegró elleni felkészülési meccsen
A magyar női kézilabda-válogatott magabiztos sikerrel nyitotta az edzőmeccsek sorát.

Siófokon játszotta a magyar női kézilabda-válogatott az olimpia előtti első felkészülési mérkőzését. Noha kedden este a gyakorlás, a taktikai elemek finomítása volt a hangsúlyos, a meccs mégis meglehetősen szikrázó volt, mondhatni, edzőmeccsekhez képest szokatlanul. Persze, ha sérülés nélkül hozzuk le, akkor ezek szolgálják leginkább a felkészülést, talán épp ezért is tűnt nagyon hasznosnak a találkozó, amelyen előbb a védekezésünk állt össze. Tomori Zsuzsanna és Kisfaludy Anett vezényelte a falunkat, és a montenegróiaktól megszokott keménységgel fékezték az ellenfelet. A kapuban Bíró Blanka közel ötven százalékos hatékonysággal védett az első húsz percben (a kapusok harmadolták a meccset), vagyis jó volt az összhang – egyetlen gólt kaptunk hat perc alatt. Szucsánszki Zita irányította a csapatot támadásban, és örömmel konstatálhattuk, hogy a formája az előző idény végit idézte: három lövéséből egyaránt gól lett, de az előkészítésekben is jeleskedett. A szélső helyzetekkel azonban mindkét félnek meggyűlt a baja – vagy a kapusok tündököltek velük szemben, nézőpont kérdése, mindenesetre öt-öt elhibázott/kivédett szélső-lövést láthattunk harminc perc alatt.

A jó védekezésünknek hála már a hatodik percben háromgólos előnyt építettünk, és sokáig jól védtük a pozíciónkat. A montenegróiak a huszonharmadik percben aztán mégis utolértek minket (9-9), de a szünetig hátralévő kilenc percben az addigi legnagyobb különbségű előnyt építettük (14-10).

A szünetben aztán intenzív melegítésbe kezdett a március 31-én súlyos sérülést szenvedett Kovacsics Anikó, ebből pedig sejteni lehetett, hogy a csapatkapitány a második félidőben visszatérhet. Jött is a kezdésre, sőt, ha már ott volt, akkor a harmincharmadik percben egy védővel a nyakán, a hatoson belülre háttal megérkezve, majd a vízilabdában megszokottabb, hát mögötti csavart lövéssel járt túl Anastasija Babovics eszén. Aligha a rehabilitációt felügyelő szakemberek kérték tőle, mondván így biztonságosabb, ezért is örömteli, hogy klasszis irányítónk bátran vetette magát a játékba.

A különbség a harmincötödik percre hétgólosra nőtt, köszönhetően annak, hogy elöl jó periódust kaptunk el, hátul pedig Janurik Kinga még Bíró Blanka mutatóin is javított – ő hatvanhárom (!) százalékkal zárta a maga húsz percét. A meccs utolsó húsz percében mindkét oldalon több volt a hiba az addigiakhoz képest, de ez azt is eredményezte, hogy a győzelmünk már nem forgott veszélyben. Szikora Melinda is jól védte a kapunkat, valamint Vámos Petra öt értékesített hetese is dicséretet érdemel.

Szép győzelemmel kezdte tehát a magyar-válogatott az edzőmérkőzések sorát, a szurkolók elégedetten jutalmazták vastapssal a játékosokat - pénteken, majd jövő hétfőn Brazília ellen gyakorol még, mielőtt a tokiói olimpia helyszínére utazna.