2021. október 10.
Szlovákiában se villogott a válogatott, de megint nyert
Az első félidőben különösen sok hibával játszott a magyar válogatott, de a másodikban megfordította az állást.

Szlovákiában folytatta a 2022-es női kézilabda Európa-bajnokság selejtezősorozatát a magyar női válogatott. Az első fordulóban, szerdán, a harminchatodik perc körül váltott ritmust együttesünk, vagy addigra fogyott el a portugálok lendülete, nézőpont kérdése, s a meccs utolsó harmadában nyújtott jó játék elegendő volt a magabiztos győzelemhez (34-24). Azt remélhettük, hogy a szlovákok ellen már az első félidőben hozzák a lányok, amit Érden a másodikban, de ezúttal sem sikerült. Döcögött a támadójátékunk, rengeteget hibáztunk, így hiába volt elfogadható a védekezés és a kapusteljesítmény (Szikora Melinda állt a kapuban), 1-2 urán egyszer sem vezettünk az első félidő során.

Jobbára egyéni villanásokból vagy a szélekről voltunk eredményesek, de egyetlen játékosunkról se mondhattuk el, hogy átlag felettit nyújt, közben pedig ellenfelünk kihasználta, hogy elmaradunk az elvárhatótól.

A harmincötödik perc környéke aztán pozitív fordulatot hozott, csakúgy, mint Portugália ellen. Akkor 17-17-nél, most pedig 16-16-nál fordítottunk a meccs képén, és néhány perc alatt négygólos előnybe kerültünk. A tovább javuló védekezésnek és a kevesebb elszórt labdának köszönhettük, hogy az utolsó negyed órára fordulva már a kezünkben volt a meccs sorsa (19-24) – persze, ehhez az kellett, hogy több fordulat ne legyen a meccsben. A véghajrát izgalommentessé tehettük volna, ha jobban koncentrálunk a ziccereknél, de ötről nem tudtunk hatra lépni, pedig azzal végleg lezárhattuk volna a legfontosabb kérdést. Ezzel szemben az ötvenötödik percben megint csak hárommal álltunk jobban, sőt, később kettőre is olvadt a differencia. Így csupán az utolsó percben nyugodhattunk meg, amikor újra hárommal léptünk el. A két pontot begyűjtötte a magyar válogatott, de erről a meccsről ez az egyetlen pozitívum, amit említhetünk.

EURÓPA-BAJNOKSÁG
Selejtező, 5. csoport, 2. forduló

Szlováki - Magyarország 28–30 (14–13)
Gólszerzők:
Szarková 10, Trúnková 8, Bízik 4, Lancz 3, Pocsiková 1, Hudák 1, Holejová 1, ill. Lukács 6, Vámos 5, Kácsor 4, Háfra 4, Kovács A. 3, Márton 3, Klujber 2, Tóth E. 1, Bordás 1, Tóvizi 1.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.