2023. november 25.
Szoros vereség az első hollandiai edzőmérkőzésen
Böde-Bíró Blanka a mezőny legjobbja volt, tizenhét védést bemutatva segítette a válogatottat.

Pénteken Hollandiába utazott a világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott, hogy a házigazda ellen szombaton és vasárnap is gyakorló mérkőzésen lépjen pályára.

Meglehetősen gólszegényen indult az első találkozó, a sok hiba mellett a kapusok is remekeltek, bő tíz perc alatt csupán négy gól esett, döntetlen elosztásban (2-2). Főleg a támadásokkal lehettünk elégedetlenek, nagyon lassan járt a labda, így szinte helyzetbe se kerültünk, de hátul is inkább csak Böde-Bíró Blanka védései jelentettek pozitívumot. Kapusunk ott folytatta, ahol a legutóbbi Fradi-meccseken abbahagyta, a hollandok szinte csak ziccerből tudtak neki gólt lőni – csakhogy egyre-másra lőhették a ziccereket az eladott labdák után. Emiatt alakult ki ötgólos hazai előny (11-6) a huszonhetedik percre, igaz, a szünetig csökkentettük a hátrányunkat (12-9).

A fordulás utáni periódus megint nem rólunk szól, hattal maradtunk le (18-12), annak ugyanakkor örülhettünk, hogy a csapat nem rogyott meg, hanem elsősorban továbbra is Böde-Bíró védéseinek köszönhetően tartotta magát. Előbb megfelezte a differenciát, majd a hajrában, az ötvennegyedik percben Simon Petra kettőre hozta az együttest. Angela Malestein másodperceken belül válaszolt rá, s ehhez hasonlóan, felváltva estek a gólok az utolsó percekben. A végül két góllal elveszített meccsen Böde-Bíró Blanka tizenhét védést mutatott be, Márton Gréta háromszor, Simon Petra kétszer talált be, Bordás Réka főként védekezésben kapott szerepet, míg Klujber Katrin nem volt keretben

Folytatás vasárnap délután – továbbra is a felkészülés jegyében.

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 25–23 (12–9)

Gólszerzők: Malestein 5 (1), Housheer 5, Polman 4, van der Heijen 2, Smits 2, van der Vliet 2, van Wetering 2, Dulfer 1, Nüsser 1, Abbingh 1, ill. Kuczora 5 (4), Márton 3, Győri Lukács 3, Papp 3, Simon 2, Juhász 1, Töpfner 1, Debreczeni-Klivinyi 1, Albek 1, Szöllősi-Schatzl 1, Füzi-Tóvizi 1, Vámos 1.

Már a második fordulóban rangadót játszunk

Sorsoltak a kézilabda NB I-ben, kialakult a mérkőzések sorrendje a 2024/2025-ös idényre.

Hazai edzőmeccsel és nemzetközi tornával készülünk

Női kézilabdacsapatunk hiányos kerettel kezdte el a felkészülést a 2024/2025-ös klubidényre.

Nagy dobásra készülnek női kézilabdás igazolásaink

Francia és orosz klasszisokkal megerősítve kezdheti meg a 2024/25-ös idényt női kézilabdacsapatunk - VIDEÓ!

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.