2021. szeptember 16.
Szurkolóink előtt győzni szeretnénk a hazai BL-rajton
A dortmundi döntetlen után szombaton saját szurkolóink előtt lesz lehetőség a két pont megszerzésére.

Nem úgy indult nemzetközi kupaszereplésünk, ahogyan azt előzetesen elképzeltük, hisz első mérkőzésünkről a vártnál eggyel kevesebb ponttal tértünk haza. A játékosok és a szakmai stáb is szemmel láthatóan csalódásként élte meg a történteket, így hétfőn mindenki sikerre éhesen kezdte meg az edzéseket.

Ezeken a fő feladat a védekezés fejlesztése és stabilizálása volt, ami a hétközi Fehérvár elleni bajnokin az első félidőben kiválóan látszódott, hiszen Bíró Blankának a 13. percig egyszer sem kellett kiszednie a labdát saját hálójából. A második félidőben a megnyugtató előny tudatában kissé már a hétvégére is figyeltünk, talán ezzel is magyarázható, hogy jóval több gólt kaptunk, illetve, a hajrában ki is engedtünk, de a lefújást követően így is magabiztos győzelemnek örülhettünk (25-32).

Az előző hétvégén a csapat hazai szurkolók előtt szerepelhetett a bajnokság első meccsén, s ez nagyban segítette a lányok teljesítményét, a szombati mérkőzésen pedig már jóval több szimpatizánsnak lesz lehetősége buzdítani az együttest az Érd Arénában.

Soron következő ellenfelünk a horvát aranyérmes Podravka Vegeta, amely maximális pontszámmal zárta a tavalyi bajnokságot, mind a huszonhat találkozóját megnyerte, a Bajnokok Ligájában pedig a csoportból való továbbjutás után a nyolcaddöntő jelentette a végállomást. A nyáron mind a szakmai stábban, mind a játékoskeretben számos változás történt: 2013 után visszatért a klubhoz Neven Hrupec vezetőedző, akinek legfontosabb feladata a kilenc távozó játékos minőségi pótlása volt. Dragica Dzono és Magdalena Ecimovic visszavonulásával két rendkívül fontos játékost vesztett el a csapat, őket olyan új nevek helyettesíthetik, mint a 2020-ban a horvát válogatottal Európa-bajnoki bronzérmet szerző Larissa Kalaus, valamint a CSM Bucuresti-ből érkező Bianca Maria Bazaliu. Továbbra is a Podravkát erősíti az előző BL-szezon góllövőlistájának 5. helyezettje, Dejana Milosavljevic, így leginkább az ő játékára lesz érdemes figyelnünk védekezés során.

A két együttes rövid időn belül mérkőzik meg újra egymással, a néhány héttel ezelőtti sokgólos barátságos mérkőzésen a mieink diadalmaskodtak (33-37). Azon az összecsapáson az első játékrész elején látott kiegyenlített teljesítményt követően sikerült ritmust váltanunk, így végül magabiztos győzelmet arattunk. A barátságos meccsek merőben eltérnek egy BL-találkozótól, így nem érdemes azok alapján esélyeket latolgatni – de mindenesetre jó, hogy pozitív szájízzel várhatjuk a horvátok elleni találkozót.

Míg a Dortmunddal előző héten játszotta története első mérkőzését a Ferencváros, mostani ellenfelével már 1995 óta vívja a párharcokat, szám szerint ez lesz a kilencedik alkalom. Az összesített mérleg nekünk kedvez, az első egymás elleni találkozón elért 21-21-es döntetlen óta csak a Fradi került ki győztesként az összecsapásokból. A hízelgő statisztika mellett azonban figyelembe kell venni azt is, hogy a Podravka idei első mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a montenegrói Buducsnoszt ellen (29-22), amely az előző idényben minket búcsúztatott a nyolcaddöntőben. A teher mindenképpen a mi vállunkra nehezedik inkább, hiszen a két csapat céljai is különbözőek: míg a Ferencváros szeretne a Final Fourba jutni, addig a Podravka célkitűzése alapján már a csoportból való továbbjutással is elégedett lenne.

Németországi mérkőzésünkből tanulva a megfelelő játéksebesség elérése, a higgadtság és a hatékony helyzetkihasználás lehet a csapat fő célja, ha ezek a tényezők megvalósulnak, egy lépéssel közelebb kerülhetünk a sikerhez.

A csapat nagyon számít a szurkolók segítségére is - belépők még kaphatóak a szombati mérkőzésre online és személyesen is! A kedvezményes "BL-bérleteket" ráadásul már csak most lehet kiváltani.

DELO NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-csoport, 2. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - HC Podravka Vegeta
Helyszín: Érd Aréna
Időpont: 2021. szeptember 18., 16 óra
Játékvezetők: Amar Konjicanin és Dino Konjicanin (bosnyákok)
Jegyár: 3000-6500 Ft
TV: Sport 1.

Jön a Debrecen, s vele az első igazi bajnoki rangadó

Már az előző idényben is feszült, szoros meccset játszottunk az azóta tovább erősödő Lokival.

Lehet még fokozni? Újra drámai meccs, de most győzelem!

Az utolsó támadást a Brest vezethette, de kivédekeztük, és megnyertük az őrülten izgalmas összecsapást.

EHF: Továbbra is a magyar női bajnokság a legerősebb

A férfi pontvadászat pedig egy helyet feljebb lépve, a negyedik helyen áll Európában.

Újra páros belépőket sorsolunk ki!

Töltsd ki kvízünket és nyerj páros belépőt az FTC-Rail Cargo Hungaria - Brest Bajnokok Ligája-meccsre.

A Brest ellen is apróságok dönthetnek a sikerről

Női kézilabdacsapatunk szombaton délután a francia bajnok, öt olimpiai aranyérmessel kiálló Brestet fogadja.

Eldőlt! Ő lövi a legnagyobb bombákat női kéziseinknél

Utánajártunk, kinek a legerősebb a lövése a Fradiban! Női kéziseinkkel kezdődik az új sorozat! - VIDEÓ

Váratlanul nehéz lett, de megszereztük a két pontot

Negyvenöt percen át szenvedtünk a Dunaújváros ellen, de a végén helyén volt a szívünk.

A „krimi” után jól jönne egy magabiztos siker

A Dunaújváros otthonában szerdán este a győzelem reményében lép pályára női kézilabdacsapatunk.