2019. november 17.
Tartalékosan is sikerült győzni
Kulcsjátékosok egész sora hiányzott az ificsapatunkból, amely így is győzni tudott a felnőtt NB I/B-ben.

Alaposan megfogyatkozott az NB I/B-ben szereplő ificsapatunk kerete az elmúlt időszakban, a sérülések miatt egyre nehezebb helyzetbe kerülő együttesünkben szombaton a Balmazújváros ellen többek között Tóth Nikolett, Bánfai Kíra, Háfra Luca, Györfi Dóra, Zsiborás Luca és a házi góllövőlistát vezető Kovalcsik Jázmin sem játszhatott.

A Sigér Dávid húgával, Sigér Petrával felálló balmazújvárosiak ellen ráadásul nagyon fontos mérkőzés következett, amely arról határozott, hogy csapatunk meg tud-e ragadni a középmezőny elejében, vagy inkább hátrafelé kell majd tekinteni.

A Metzben döntetlent elérő felnőtt csapatunkhoz hasonlóan parádésan kezdtek a fiataljaink is, Ballai Borbála az ötödik percben már a negyedik gólját lőtte, vezérletével 5-1-re vezettünk. A vendégek is rákapcsoltak azonban, 7-7-nél egyenlítettek, 13-16-nál, a félidő derekán már ők vezettek hárommal. Volt tartás szerencsére a mieinkben, zsinórban háromszor is bevették az ellenfél kapuját, egyenlítettek, és a szünetben is döntetlen állt az eredményjelzőn.

A következő tíz percben 1-2 góllal vezetünk, a 43. Percben három, az ötvenedikben pedig már négy volt közte - vagyis fokozatosan őröltük fel riválisunkat. Innen nem is volt már visszaút a balmaziaknak, a legnagyobb különbség 32-26-nál alakult ki, a dudaszó pedig 32-27-nél érte a csapatokat. Szezonbeli ötödik győzelmével ificsapatunk a felnőtt NB I/B ötödik helyen áll, és nyugodtan várhatja a utolsó három őszi fordulót: sorrendben a második helyen álló Pénzügyőrrel, a kilencedik Kecskeméttel, majd a harmadik Kispesttel találkozik.

FTC U19 - NKK Balmazújváros 32-27 (17-17)
A Ferencváros gólszerzői: Ballai Borbála 9 (1), Zsembery Viktória 6 (2), Kenéz Fanni 5, Baróti Bettina 3 (2), Ludvig Krisztina 3, Zentai Dorottya 2, Bánfai Virág 2, Ferenczy Dia 1, Gém Léna 1,

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.