2019. szeptember 13.
Újra küzdeni kellett, de ezúttal nyertünk
Az 50. percben csak egy góllal vezettünk, de a végharjában már nem kellett izgulni a győzelem miatt.

Ahogyan a pénteki mérkőzés előtti interjújában Elek Gábor fogalmazott, kijavítani nem lehet a Debrecen elleni meccset, mármint, újrajátszásra nincs esély, de jóvátételre még lesz sansz. Leginkább jövő szombaton, a Siófok otthonában (a vendégszektorba szóló összes jegy elfogyott), de ehhez mindenekelőtt pénteken este a Dunaújvárost kellett két vállra fektetni.

A sorozatterhelés, illetve a kedden történtek után azonban benne volt a pakliban, hogy ez nem megy majd egyetlen legyintéssel, és így is lett. 0-2-vel kezdtünk, aztán hiába fordítottunk, kettőnél távolabb nem értünk az újvárosiaktól, sőt, 6-5-nél még vendég előnyt mutatott az eredményjelző. Lassú volt a támadójátékunk, és bár nem kaptunk bántóan sok gólt, a védekezésünk nem tette lehetővé a gyors indulásokat. Nem a játékvezetőkön múlt az árnyaltabb teljesítményünk, de tény, hogy a tőlük is inkább a vendégek kaptak kedvező ítéleteket – őrjöngött Elek Gábor és jó nyolcszázötven fradista is. Vezettünk egy góllal a szünetben is (13-12), de a szoros eredmény óhatatlanul is a keddi pontvesztést idézte fel a legtöbbekben, s úgy tűnt, a játékosokban is.

Görcsösen kézilabdáztunk, a tízből kilencszer góllal végződő szituációkból is rosszul jöttünk ki, és minden újabb hiba még lejjebb taszította a csapatot. A 39. percben a mérkőzés során először három góllal vezettünk (18-15), miután néhány perccel korábban ébresztőt fújt (értsd: kiáltott) a tábor… Mielőtt azonban megnyugodhattunk volna, tíz másodpercen belül két kiállítást is beszedtünk, ez pedig ismét visszahozta a vendégeket, akik nem sokkal később, 19-19-nél egyenlítettek, majd a vezetésért is támadhattak. A Dunaújváros nagyon magasan fogadta a lerohanásokhoz érkező játékosainkat, ez pedig szemlátomást komoly zavarokat okozott, rendre ritmust veszítettünk, és csak sokadik szándékból tudtunk helyzetet kialakítani.

21-20-as vezetésünk után aztán végre sikerült dűlőre vinnünk – négyet lőttünk zsinórban, ráadásul a DKKA kettős hátrányba is került. Így legalább az utolsó néhány perc izgalommentesen telt, az első ötvenre pedig azt mondhatjuk, hogy alaposan felkészültünk vele a feszültséggel teli összecsapásokra. Gyakorlatilag két harcot nyert meg a csapatunk egy este alatt: előbb saját magát kellett legyőznie, s csak aztán az ellenfelet.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
3. forduló

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–23 (13–12)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Fekete T., Tóth D.
FTC: Szemerey – Lukács V. 5, Klujber 7 (3), Snelder 2, Kovacsics 8 (3), Háfra N. 4, Schatzl Nadine 2.
Csere: Bíró B. (kapus), Pásztor N., Klivinyi 1, Christensen 1, Tóth N., Bánfai, Márton G. 1.
Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Mihály P. 3, Szekerczés 4 (3), Sirián 3, Nick 1, Bouti 2, Kazai 1.
Csere: Stojak (kapus), Jovovics 2, Szalai B. 2, Koronczai, Molnár B. 2, Csavlovics, Grosch 3, Braun.
Edző: György László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 18. p.: 8–6. 23. p.: 10–9. 39. p.: 18–15. 47. p.: 19–19. 54. p.: 26–20
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Elsősorban önmagunkat kellett legyőzni ezen a mérkőzésen a Debrecen elleni keddi döntetlen után. Erőnléti fölényünk és hosszabb kispadunk az utolsó tíz percben hozta meg az eredményt.
György László: – Ötven percig méltó partnerek voltunk, a végjátékban az emberelőnyök és hátrányok döntötték el a mérkőzést, de úgy érzem, most nem volt ekkora a különbség a két csapat között.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.