Köztudott, hogy Böde-Bíró Blanka Vácrátót szülötte, hiszen női kézilabdacsapatunk és a magyar válogatott klasszis kapusa sosem felejti el megemlíteni, hogy hol is nőtt fel, amikor pályafutása alakulásáról beszél. Épp ezért hatotta meg, amikor az olimpia után, augusztus 20-án a település polgármestere, Spiegelhalter László Vácrátót község hírneve és ismertsége növelése érdekében végzett munkájának elismeréseként a község díszpolgárává avatta – ráadásul sportolónk nem is sejtette, hogy mi vár rá.
– Annyit tudtam előzetesen, hogy az olimpiai szereplés miatt szeretnének köszönteni az augusztus huszadikai rendezvényen, és hogy lesz egy kis találkozó a helyiekkel – mondta Böde-Bíró Blanka. – Nagyjából erre készültem, természetesen így is jó érzéssel mentem haza az eseményre, ahol aztán bejelentették, hogy a képviselőtestület döntése szerint díszpolgári címet vehetek át. Nagyon meghatott, könny szökött a szemembe, mert Vácrátót valóban a szívem csücske, úgyhogy ezek után igazán nehéz volt megszólalni, amikor arra kértek, hogy mondjak pár szót. Előkelő helyen van ez az elismerés, tényleg sokat jelent nekem a település, rengeteget kaptam tőle, és ma is szeretek ott lenni, bárkivel találkozom, kedves szavakat kapok. Jólesik, hogy követik a mérkőzéseket, még azok is, akikről nem gondolnám, hogy figyelik a sportot.
A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.
Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.
Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.
Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.
Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.
Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.
Az évad vége után megnéztük azt is, hogy ki töltötte a legtöbb időt a pályán és ki lőtte a legtöbb gólt.