2020. december 15.
Vereség Norvégiától, tizedik lett a válogatott
Borzasztóan kezdett a magyar válogatott a norvégok ellen, s nem is tudott visszakapaszkodni.

Norvégia ellen, gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen lépett pályára utoljára a dániai Európa-bajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott. A románok felett aratott hétfői győzelem némileg javított az egyébként nem túl derűs összképen, és abban bízhattunk, hogy a világsztárok sorával felálló, illetve a mezőnyből eddig messze kimagasló norvégok ellen is tudunk még színesíteni ezen.

A kezdés azonban meglehetősen ijesztő volt: hat eladott labdánk volt az első tíz percben, ellenfelünk meg köszönte szépen a rengeteg ajándékot, és könnyedén húzott el a mieinktől (2-10).

Elöl iszonyatosan nehezen kerültünk helyzetbe – beszédes adat, hogy húsz perc alatt mindössze tíz lövésünk ment a norvég kapura –, hátul pedig alig-alig tudtunk ellenállást kifejteni. Talán számíthattunk rá, hogy a norvégok kicsit könnyedebben veszik majd ezt a találkozót, de ha így is volt esetleg, akkor is óriási volt a különbség. Más sebességen kézilabdázott Norvégia, olyanon, amelyet a magyar válogatott nem tudott követni, bár ennyi eladott labdát vélhetően bármely más csapat is kihasznált volna.

Az első félidő utolsó tíz percében kevesebb gólt kaptunk, mint előtte, nyolc-kilenc gólos különbség stabilizálódott, de el kell ismerni, hogy ekkor nem a legerősebbnek vélt norvég sor volt pályán. A szünetre 17-9-es hátránnyal és lógó fejekkel vonultak a játékosaink.

A fordulás utáni első percekben valamelyest pergősebb és pontosabb volt a magyar válogatott, de a negyvenedik percben a meccs során először így is tíz gólra nőtt a különbség. A nehéz, szorult helyzetekben Kovacsics Anikó vállalta magára legtöbbször a felelősséget, illetve Bíró Blanka is hozzátett jó néhány védést, ezzel legalább tartottuk a tíz gól körüli különbséget.

A mieink védelmében azért azt feltétlenül hozzá kell tenni, hogy épp huszonnégy óra telt el a hétfő esti, románok elleni összecsapás óta, míg a norvégok vasárnap koraeste játszottak legutóbb. A hajrához közeledve hét gólra zárkóztunk, az utolsó percekben azonban megint a norvégok voltak jobbak, hétről újra tízre növelték a differenciát, végül pedig 32-21-re győztek.

Ezzel véget ért a magyar válogatott számára az Európa-bajnokság – a mieink a tizedik helyen zártak.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA

KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ

2. CSOPORT (KOLDING)

NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 32–21 (17–9)

Kolding, zárt kapuk mögött. V: Hrisztidi, Papamateu (görögök)

NORVÉGIA: Silje Solberg – Skogrand 5 (2), N. Mörk 7 (4), S. Oftedal 1, Brattset 1, Reistad 2, Herrem 5. Csere: Katrine Lunde (kapus), Frafjord, Sanna Solberg 1, H. Löke 2, Arntzen 2, Aune 2, Tomac, M. Jacobsen 1, Breistöl 3. Szövetségi kapitány: Thorír Hergeirsson

MAGYARORSZÁG: Szikora – Faluvégi D. 3, Háfra N., Csiszár-Szekeres, Helembai F., Kovacsics 7 (1), Márton G. Csere: Bíró B. (kapus), Klujber 5 (2), Szöllősi-Zácsik 1, Tomori 2, Lakatos R. 1, Kácsor, Lukács V., Schatzl Nadine 1, Tóvizi P. 1. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 10. p.: 7–1. 14. p.: 10–5. 21. p.: 14–5. 40. p.: 23–13. 50. p.: 25–18. 54. p.: 27–20

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 8/6, ill. 5/3

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.