2019. november 22.
Vereséggel kezdtük a Szöul Kupát
Rosszul kezdtünk, majd végig futottunk az olimpiai bajnok orosz válogatott után a felkészülési tornán.

A női kézilabda világbajnokság november 30-i rajtja előtt a felkészülés célegyenesébe fordult a magyar válogatott: pénteken magyar idő szerint tíz perccel 8 óra után a Szöul Kupa első napján Oroszország ellen játszott gyakorló mérkőzést.

Az olimpiai bajnok, s a legutóbbi Európa-bajnokságot ezüstéremmel záró orosz válogatott ellen azért is várhattuk kíváncsian, hogy mire mennek a mieink, mert 2019-ben gyakorlatilag nem játszottunk ehhez hasonló szintű meccset. Ebben az évben ezt megelőzően csak Japánnal (33-21), Ausztriával (41-23 és 28-19), Litvániával (33-19) és Olaszországgal (30-10) találkozott együttesünk.

Talán ennek is lehetett köze ahhoz, hogy gyengén kezdtünk, de az időeltolódás okozta nehézséget is le kell még küzdeni. Mindenesetre a lassú és körülményes támadásainkat könyörtelenül szűrte meg az oroszok védekezése, sorra kaptuk a lerohanás gólokat, és pillanatok alatt 5-0-ra elhúzott ellenfelünk. Nem esett össze azonban a magyar válogatott, amely 12-12-nél akár egyenlíthetett is volna, de Schatzl Nadine a parádés labdaszerzése után sajnos csak a kapufát forgácsolta szét. Döntetlen helyett újra orosz fölény következett, és a szünetben már megint három gól volt az Ambros Martín vezette oroszok előnye.

A második félidőt aztán megint rossz ritmusban kezdtük el, Faluvégi Dorottya ziccert rontott, és mire ezt követően legközelebb helyzetbe kerültünk, már ismét öt gól volt a két csapat között. Kim Rasmussen szövetségi kapitány nem sokat töprengett, kettő perc elteltével máris időt kért, hogy még idejében megfogja a meccset, és be is jött ez a húzás, mert sikerült kicsit felráznia a csapatát, amely így legalább tartotta a lépést a világ élvonalához tartozó riválissal. Közeledni azonban nem igazán tudtunk, hiába volt egy-egy jó periódusa, például, Klujber Katrinnak, három gólnál beljebb nem értünk. Persze, egyelőre nem is a pontszerzés volt a legfőbb feladat, inkább a csapat játékát kell pontosítani, ezzel kapcsolatban pedig láthattunk biztató mozzanatokat.

A négygólos vereséggel záruló összecsapás legfontosabb tanulsága az lehet, hogy a legjobbak ellen még a néhány perces rövidzárlat sem fér bele, hiszen ezúttal a két félidő első néhány perce gyakorlatilag eldöntötte a két pont sorsát. A felkészülést szombaton Korea ellen folytatjuk, a meccs magyar idő szerint 10 órakor kezdődik.

NŐI KÉZILABDA, SZÖUL-KUPA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
1. FORDULÓ
OROSZORSZÁG–MAGYARORSZÁG29–25 (15–12)
Szöul. V: M. García, Paolantoni (argentinok)
OROSZORSZÁG: Szedojkina – Fomina 3, Szeny 3 (2), Malasenko 3, Illarionova, Gorsenyina 3, Kuznyecova 4.
Csere: Kalinyina (kapus), Frolova 1, Vjahireva 3, Kozsokar 1, Manaharova, Makejeva 4, Mihajlicsenko 2, Maszlova, Zsilinszkajtye 2, Bobrovnyikova.
Szövetségi kapitány: Ambros Martín
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Lukács V. 3, Kovács Anna 3, Tóvízi, Tomori 2, Kovacsics 2, Schatzl Nadine 3.
Csere: Bíró B., Triffa (kapusok), Háfra N. 1, Tóth G. 2, Vámos P., Szabó L. 3 (2), Klujber 6 (3), Kiss N., Márton G., Faluvégi D.
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–0. 9. p.: 6–3. 15. p.: 8–7. 20. p.: 11–10. 37. p.: 17–14. 42. p.: 19–16. 47. p.: 23–19. 50. p.: 26–21. 57. p.: 27–24.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5

A másik mérkőzésen: Szerbia–Dél-Korea 28–27 (13–15)

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.