A pénteki elődöntőkhöz hasonlón a női kézilabda-világbajnokság utolsó napján is négy ferencvárosi játékos volt érdekelt Rotterdamban.
A kora délutáni bronzmérkőzésen a szoros első félidő után a másodikban sokáig úgy tűnt, a társrendező szerezhet érmet, hárommal is vezettek a hollandok, de a hajrá a világbajnoki címvédő franciáknak sikerült jobban, akik végül 33-31-gyel behúzták az összecsapást. Fradisták gólversenyét Angela Malestein nyerte hat találattal, Orlane Kanor kétszer volt eredményes.
A német-norvég döntőt a szintén társházigazda németek kezdték jobban, bő tíz percnyi játék után 8-6-ra vezettek, ebből Emily Vogel kettőt vállalt. Vilde Ingstad bő negyedóra után került először pályára, és rögtön hétméterest harcolt ki – ennek is köszönhették a skandinávok a gyors egyenlítést. 9-9-nék egy időre befagyott az eredmény, ahonnan a németek mozdultak el, és úgy látszott, meg is nyerhetik az első félidőt. A végén támadtak a plusz kettőért, ám egy utolsó pillanatos norvég gól volt a csattanó, döntetlen állással mentek pihenni a felek (11-11).
A szünet után jobban kezdtek a norvégok, úgy tűnt, kontrollálják a meccset, de visszakapaszkodtak a meccsbe a németek, a 47. percben egyenlítettek, nem sokkal később a vezetésért is támadtak. Ezzel az eséllyel viszont nem éltek, és ezt megbüntette az Európa-bajnoki címvédő, újra magához ragadta az előnyt, és mivel remekül menedzselte a végjátékot, nem volt visszaút Vogeléknek. A mindent eldöntő gólt Ingstad szerezte, azzal léptek el újra hárommal a norvégok, végül maradt is a 23-20 a végére.
Az ezüstérem mellett egyéni elismerés is jutott Vogelnek, akit a torna All Star-csapatába választottak.
NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
A 3. helyért
Franciaország – Hollandia 33-31 (12-11)
Döntő
Németország – Norvégia 20-23 (11-11)
(Fotó: IHF)
Női kéziseink döntetlent játszottak a Győri ETO-val, de vezetőedzőnk csak a mutatott játékkal volt elégedett.
A Győr elleni döntetlennel zárult bajnoki rangadó után irányítónk értékelt -VIDEÓ!
Hihetetlen küzdelem után, időntúli hetessel egyenlítve játszott döntetlent női kézilabdacsapatunk.
Női kézilabdacsapatunk a Győri ETO ellen is szeretné tovább nyújtani a hazai veretlenségi szériáját.
Női kézilabdacsapatunk a legnagyobb hazai riválisával mérkőzik az MK Final Four első napján.
Női kézilabdacsapatunk mindkét játékrészt jól kezdte, és ezzel el is döntötte a Budaörs elleni mérkőzést.
Női kézilabdacsapatunk a csütörtöki Magyar Kupa-mérkőzés után két nappal újra pályára lép.
Május első hétvégéjén rendezik a Magyar Kupa négyes döntőt, jegyeket várhatóan áprilistól lehet vásárolni.