Szucsánszki Zita tizennyolc évvel ezelőtt, 2005-ben igazolt a Ferencvároshoz, azóta pedig nemcsak a kézilabdacsapat történetének egyik legjobb játékosává, hanem a klub ikonjává is vált, és az FTC valaha volt legnagyobb alakjai közé emelkedett. Nem elsősorban azért, mert minden évben a dobogó legtetejére állhatott – bár sikerekből is kijutott bőven –, hanem a mentalitása, hozzáállása, lojalitása miatt. Mióta belépett a Népligetbe, gyakorlatilag minden és mindenki elé helyezte a Ferencvárost. Kitartott a nehéz időkben is, hiába lett volna lehetősége anyagi vagy szakmai szempontból előrelépni, sőt, ha a csapat, a Ferencváros érdeke úgy hozta, még a pályafutásába tervezett szünetet is elhalasztotta.
Közben pedig a pályán mindig vezérként lépett elő, nem csoda tehát, hogy a szurkolók a Fradi-szív megtestesítőjeként gondoltak és gondolnak rá ezután is. Noha a csodálatos pályafutás koronája, a csúcstámadás, a Bajnokok Ligája FINAL4 még június első hétvégéjén következik majd, klubunk az idény utolsó bajnokiján, pénteken este a szurkolók előtt köszöntötte (Alicia Stolle és Elek Gábor mellett) Szucsánszki Zitát. Ekkor vált hivatalossá az is, hogy az ikon távozásával a mezszáma is „elköszön”: klubunk visszavonultatja női kézilabdacsapatunknál a 8-as mezszámot. A csapatkapitány ezzel Szarka Éva (4), Pádár Ildikó (5) és Kökény Beatrix (9) társaságához csatlakozik.
Szucsánszki Zita pályafutását a sikerek sem kerülték el. A Ferencvárossal első aranyérmét 2006-ban nyerte az EHF-kupában, 2007-ben pedig magyar bajnok lett. Bajnoki aranya van még 2015-ből és 2021-ből is, a Magyar Kupa-serleget háromszor emelhette magasba, 2017-ben, 2022-ben és 2023-ban, míg a Kupagyőztesek Európa Kupájában kétszer ért a csúcsra, 2011-ben és 2012-ben. Az Európa-bajnoki bronzéremre és az olimpiai hetedik helyre is méltán büszke lehet, de a tizedik megnyert kupa lehetne a legfényesebb az amúgy is lenyűgöző pályafutásban – és semmi kétség, csapatkapitányunk a Bajnokok Ligája FINAL4-ban mindent meg is tesz majd ezért.
Csütörtökön koraeste találkozhatnak szurkolóink klubunk és női kézilabdacsapatunk vezetőivel.
Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője elmondta, felkészülési meccsen nem tapasztalt még hasonló hangulatot.
Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a fordulás után azonban pontosabban játszottunk.
Augusztus 15-én 12 órától lehet megvásárolni a Bajnokok Ligája-csoportkörre szóló bérleteket.
A pénteken véget érő edzőtáborról, az edzésekről, a hangulatról és a csapatépítőről mesélt Márton Gréta.
Az edzőtábor végéhez közeledve felkészülési mérkőzést játszott női kézilabdacsapatunk a szlovén bajnok ellen.
A német bajnok pénzügyi nehézségei miatt nem indul a Bajnokok Ligájában, norvég csapat lép a helyébe.
Női kézilabdázóink első edzőmeccse után Simon Petra és Jesper Jensen értékelt - VIDEÓ!