2020. szeptember 26.
Kiütéses, tizenhat gólos siker nyitásként
Az FTC-Telekom női vízilabdacsapata végig vezetve 22-6-ra nyert a Szeged ellen a Népligetben.

Női vízilabdacsapatunk számára is megkezdődött az OB I 2020/21-es szezonja. Az FTC-Telekom Waterpolo az alapszakasz 1. fordulójában a Szegedet fogadta az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Kiválóan indult számunkra a mérkőzés, hiszen Tóth-Csabai Dóra rögtön gólra váltotta az első emberelőnyt fél perc elteltével. A korai gól jó alapot adott a folytatásra, a büntetőből eredményes Tóth-Csabai mellett Kövesdi Vivien is duplázott az első játékrészben és bár a Szeged szépített, magabiztos, 4-1-es előnyben folytattuk a második nyolc percet.

A folytatásban Kövesdi újabb kettőt vágott - mind a négy lövését gólra váltotta -, rajta kívül még Vályi Vanda és Tóth-Csabai talált be a szegedi szépítés mellett. A szünetben 8-2-re vezetett a Ferencváros.

A harmadik negyed elején Takács Vivien és Muzsnay Fanni is felsorakozott a gólszerzők közé, illetve Vályi és Máté Zsuzsanna is duplázott, a játékrészt pedig tökéletes támadójátékának köszönhetően az FTC-Telekom Waterpolo 6-1-re megnyerte, így a záró negyed előtt már 14-3 volt az állás.

Az utolsó nyolc percben ugyan háromszor is betaláltak a vendégek, de az újabb ötgólos különbség ezúttal sem maradt el. Muzsnay háromszor volt eredményes - Kövesdihez hasonlóan mind a négy kísérletéből betalált -, rajta kívül a kétgólos Illés Anna és Kuna Szonja, illetve Máté talált még be, így az FTC-Telekom Waterpolo hozta a kötelezőt és kiütéses, 22-6-os győzelmet aratott a bajnokság nyitó fordulójában.

NŐI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
FTC-MVM NÉPLIGETI SPORTKÖZPONT
FTC-TELEKOM WATERPOLO-SZTE SZEGED 22-6 (4-1, 4-1, 6-1, 8-3)
Gólszerzőink: Kövesdi, Muzsnay 4-4, Máté Zs., Vály, Tóth-Csabai 3-3, Illés, Kuna 2-2, Takács V. 1. ill. Miklós, Ráski 2-2, Ármai, Kurucz 1-1.

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.