2020. december 29.
A Groupamában jártak a Fradi fiatal bajnokai
Európa-bajnokainkat, Balázs Krisztiánt és Szemes Gergőt klubunk elnöke, Kubatov Gábor hívta meg.

Klubunk kiemelt fontosságúnak tartja, hogy kifejezze elismerését azon sportolóinak is, akik az utánpótlásban értek el rangos eredményeket. A Ferencvárosi Torna Club elnöke, Kubatov Gábor karácsony és szilveszter ünnepe között meghívta klubunk két utánpótlás Európa-bajnok tehetségét, Balázs Krisztiánt és Szemes Gergőt, valamint előbbi edzőjét, Nagy Zoltánt a Groupama Arénába egy kötetlen beszélgetésre. Tornászunk azt az elnöki elismerést kapta meg most, melyet vívónk már korábban átvehetett.

Az FTC-Telekom tornásza, Balázs Krisztián december elején szenzációs sikert elérve junior Európa-bajnok lett! A törökországi Európa-bajnokság szerenkénti döntőiben aranyérmet szerzett kiválóságunk pályája eleje óta a Fradi-család tagja, szülei révén születésétől kezdve kötődik a Ferencvároshoz. A 18 éves tornásznak nem ismeretlen a dobogó legfelső foka, 2018-ban az Ifjúsági Olimpián nemzetközi vegyescsapatban első lett, 2019-ben országos bajnok lett, de szerzett már Eb-ezüstöt és junior vb-n bronzérmet is. Balázs Krisztián áprilisban már a felnőttek között bizonyíthat az Európa-bajnokságon, ahol a tét az olimpiai kvóta megszerzése lesz.

A torna mellett klubunk vívó-szakosztálya is büszkélkedhet utánpótlás Európa-bajnokkal. A 17 éves Szemes Gergő már 2017-ben elkezdte írni saját maga dicsőséglistáját: kadet Magyar Kupa-győztes és junior magyar bajnokként Európai Körversenyeken két ezüstérmet is szerzett (csapatban és egyéniben), ezután vezette is a kadet korosztály világranglistáját. Újabb nemzetközi megmérettetéseken szerzett három aranyérem után eddigi pályafutása legnagyobb eredményét 2020 februárjában érte el: az ifjú tehetség a poreci kadet Európa-bajnokságon remek vívással aranyérmet szerzett!

Gratulálunk tehetségeinknek!

Cikkajánló

Könyv a Fradi újjászületéséről – már előrendelhető!

Az FTC klubelnökének új kötetét, az Új korszak – Az első tíz év című kiadványt akár aláírással is kérheti!

Isten éltesse a 122 éves FTC-t!

Május 3-án ünnepli fennállásának 122. esztendejét a Ferencvárosi Torna Club.

Oltás mindenkiért

A Liu-testvérek, Sigér Dávid, Szucsánszki Zita és Vogel Soma hívja fel a figyelmet az oltás fontosságára.

Elhunyt Pethő Zoltán, a Rudas-rend korelnöke

Az FTC Baráti Kör legidősebb tagja életének 95. évében hunyt el.

A Fradi lett Az Év sportegyesülete - VIDEÓ!

Az FTC története során először nyerte meg a rangos elismerést.

Dr. Springer Miklósra emlékezünk

1928. január 31-én született dr. Springer Miklós, az FTC alapító elnökének unokája, a klub elnökségi tagja.

Áldott karácsonyt kívánunk!

Minden kedves szurkolónknak áldott karácsonyi ünnepeket és békés új évet kívánunk!

Már 19 eljárás zajlik Fradi-védjegybitorlókkal szemben

A jogtalan védjegybitorlókkal szemben eddig 19 hatósági eljárást indítottunk és 30 felszólítást küldtünk ki.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok Viber Linkedin
close
Fradi most
Fradi most