2022. december 30.
Az Év Sportolója Gála – szűkültek a kategóriák
A Ferencvárosi Torna Club több kategóriában is győzhet a 65. Az Év Sportolója Gálán.

Január 9-én, hétfőn 65. alkalommal rendezik meg Az Év Sportolója Gálát, ahol nyolc kategóriában (az Év férfi sportolója, az Év női sportolója, az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenye), az Év csapata (hagyományos csapatsportágak), az Év fogyatékos férfi sportolója, az Év fogyatékos női sportolója, az Év fogyatékos csapata, az Év edzője) hirdetnek majd győzteseket. A Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöksége december 30-án, pénteken bejelentette a sportújságírók szavazatai alapján kialakult hármas listákat is.

Az Év csapata (hagyományos csapatok) kategóriában ott van a jelöltek között magyar bajnoki és MMK-címvédő, valamint UEFA Európa Liga-csoportgyőztes férfi labdarúgócsapatunk, valamint a több Fradi-játékost is soraiban tudó, a Nemzetek Ligája második helyén végzett férfi labdarúgó-válogatott. Az Év sportpillanatai között szerepel Kristoffer Zachariassen Monaco ellen lőtt gólja, mellyel a Fradi a H-csoport élén végzett, így bejutott az UEL nyolcaddöntőjébe, de ezen kategória jelöltjei között szerepel a rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu Shaoang egyéni téli olimpiai aranyérme is.

Az Év férfi sportolója kategóriában a jelöltek között szerepel a többek között egyéni olimpiai és négy világbajnoki aranyérmet nyert Liu Shaoang.

A gálának a korábbi évektől eltérően ezúttal a Magyar Nemzeti Operaház ad majd otthont. A 65. Az Év Sportolója Gálát 2023. január 9-én, hétfőn rendezik, 20 órától, melyet az M4 Sport élőben közvetít.