2022. január 2.
Az FTC lett a 2. legeredményesebb hazai sportegyesület
Az olimpiai és paralimpiai versenyszámok tekintetében klubunk összesen 81,2 pontot gyűjtött 2021-ben.

A Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ) minden évben elkészíti a magyarországi sportegyesületek eredményességi rangsorát az adott évben megrendezett olimpiai és paralimpiai játékokon, valamint a különböző sportágakban az Európa-bajnokságokon, Európa Játékokon, világbajnokságokon az olimpiai és paralimpiai versenyszámokban szerzett olimpiai pontok alapján.

Mint ismert, a Ferencvárosi Torna Club 2020-ban elsősorban a rövidpályás gyorskorcsolyázók, a birkózók és a vízilabdázók eredményeinek köszönhetően az első helyen végzett az egyesületi rangsorban. Klubunk - tartva jó formáját - a 2021-es naptári évben 81,2 pontot gyűjtött, ezzel pedig a második helyet szerezte meg az SOSZ rangsorában. Az FTC-t csak a BHSE előzi meg, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára az UTE állhatott fel.

Eredményeink közül Kozák Danuta olimpiai, világ- és Európa-bajnoki sikerei, valamint a Liu testvérek világbajnoki arany- és ezüstérmei voltak a legkimagaslóbbak a 2021-es esztendőben. A Ferencváros a csapatsportágakban is sikeres volt 2021-ben: a férfi labdarúgók 32. alkalommal nyertek bajnoki címet, majd csoportkörbe jutottak az UEFA Európa Ligában, a férfi vízilabdázók Magyar Kupát, a férfi jégkorongozók pedig bajnoki címet és Szuperkupát nyertek.

Cikkajánló

Nyereményjátékkal, újdonságokkal várja a shop.fradi.hu!

Ismerje meg a Fradi Shop megújult online felületének újdonságait, valamint nyereményjátékunk részleteit!

Heti program

Labdarúgás, kézilabda, vízilabda és jégkorong is a hét programjában.

Ünnepeltjeink

Ezen a héten is akadnak olyan fradista sportolók, akiket ünnepelhetünk, és akikről megemlékezhetünk.

Hamarosan elindul az új webshopunk!

A régi felületünket egy modernebb, extra funkciókkal rendelkező honlap váltja fel.

Eldőlt! Ez lett 2021 legemlékezetesebb Fradi-pillanata!

Ezúttal is szurkolóink döntöttek, hogy melyik volt az előző év legkiemelkedőbb ferencvárosi sikere!

Heti program

Csercseszov mérkőzésen is bemutatkozik, játszanak pólósaink, hokisaink és kéziseink is.

Ünnepeltjeink

Ezen a héten is akadnak olyan fradista sportolók, akiket ünnepelhetünk, és akikről megemlékezhetünk.

Fradi Vitamin+C: Frissítő a mindennapok bajnokainak!

Mától a Fradi Shopban és a webshopon is kapható a legújabb Fradi-termék, a Fradi Vitamin+C!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin
close
Fradi most
Fradi most