2020. május 14.
Elhunyt az FTC egykori elnöke, dr. Debreczeny István
Életének 83. évében hagyott itt bennünket a korábban az FTC-t irányító sportvezető.

Fájó szívvel tudatjuk, hogy életének 83. évében elhunyt az FTC egykori elnöke, dr. Debreczeny István.

Debreczeny István elsőként a tekézők elnökeként szolgálta a Ferencvárost, 1976-tól segítette a szakosztályt. A Kőbányai Sörgyár vezérigazgatójaként dolgozó sportvezető közel tíz évvel később, 1985-ben került az FTC elnökségébe.

1989 márciusától pedig több mint másfél évig, egészen 1990 decemberéig vezette elnökként egyesületünket.

Irányítása alatt a férfi vízilabdázók bajnoki címet, két Magyar Kupát és egy KEK-bronzérmet, a női tekések Európa Kupát nyertek, Komáromi Tibor birkózónk pedig 1989-ben szerzett világbajnoki címet a Ferencvárosnak.
2019 májusában ő is részt vett azon a díszvacsorán a Groupama Arénában, amelyre a klub korábbi elnökeit hívták meg. Nem sokkal később, 2019 júliusában pedig díszpolgári címmel tüntette ki őt Budapest X. kerülete.

Dr. Debreczeny Istvánt az FTC saját halottjának tekinti, emlékét örökké megőrizzük. 

Cikkajánló

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család három tagját köszönthetjük június 23-án.

Rájuk emlékezünk ma

Hét egykori kiválóságunkra emlékezünk.

Fradi TV: exkluzív interjú Borbély Balázzsal

Férfi labdarúgócsapatunk vezetőedzője mellett további exkluzív interjúval is készülünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család öt tagját köszönthetjük június 22-én.

Rá emlékezünk ma

Egykori kiváló labdarúgónkra emlékezünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család négy tagját köszönthetjük június 21-én.

Rájuk emlékezünk ma

Két egykori kiváló sportolónkra emlékezünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család négy tagját köszönthetjük június 20-án.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin